Polscy kibice zaatakowali na Słowacji

Kibice Śląska podczas rewanżowego meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Buducnost Podgorica rozegranym we Wrocławiu. Fot. PAP

WROCŁAW. Rozróba po meczu Buducnost Podgorica – Śląsk Wrocław.

Pięćdziesięciu zamaskowanych pseudokibiców, powybijane szyby, lecące kamienie i atak łopatami. Jak się okazało, autokary fanów Buducnost Podgoricy pod granicę były eskortowane nie tylko w asyście policji. Za pojazdami podążało też kilkanaście samochodów z kibolami Śląska Wrocław.

– Tuż za mostem granicznym, na terytorium Republiki Słowackiej, dwa autokary czarnogórskie zostały zaatakowane przez grupę około pięćdziesięciu zamaskowanych napastników – informuje Krzysztof Kowalczyk ze straży granicznej. – W ruch poszły kamienie i niebezpieczne narzędzia, kibole atakowali kijami, a nawet kopaczkami do pielenia roślin – dodaje.

Do zdarzenia doszło o 5 nad ranem koło przejścia granicznego w Chyżnem. Autobusy z obywatelami Czarnogóry chciały się wycofać i zawrócić na stronę polską, ale jadące za nimi samochody zablokowały im drogę. Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzech mieszkańców Wrocławia i jednego napastnika z Brzegu. Pozostali uciekli z miejsca zdarzenia.

– Od początku wizyty Czarnogórzan w Polsce było widać przejawy agresji, były wyzwiska, obraźliwe gesty. Żeby nie doszło do zamieszek, na trybunach porządku pilnowało kilkudziesięciu policjantów – opowiada Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Źródło: tvn24/ps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marcin lechów warszawa
marcin lechów warszawa
8 lat temu

w Polsce media jadą na swoich bo tuskowi to na rękę! w innych krajach madia bronią obywateli! dlatego jedynym wyjściem żeby oczyścić ten kraj z pasożytów (obcego agancika i zdrajców co mu sprzyjają) jest zamach! to jest mniejsze zło! Polska powinna się trzymac razem! Śmierć przez powieszenie i dyby dla zdrajców!

Borjan
Borjan
8 lat temu

Jacy kibice ???? To przecież byli zwykli BANDYCI !!!!!

zgrzyt
zgrzyt
8 lat temu

Ogromny sukces policji.Złapano 3 bandytów , reszta uciekła.

1
1
8 lat temu

Brawo Śląsk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jarozpis
jarozpis
8 lat temu

Jacy kibice? Toż to bandyci!!!!!!

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

musiał ktoś dać rozkaz- Kiemlicze za mną – prać – no i poszli do boju.