Polska elita wystartuje w Krośnie

Rozpoczęła się sprzedaż biletów online na Finał 2. Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbędzie się na torze w Krośnie, w dniu 15 sierpnia (godz. 19). W zawodach wystartuje elita polskiego speedwaya na czele z czterema stałymi uczestnikami tegorocznego cyklu Grand Prix: Bartoszem Zmarzlikiem, Maciejem Janowskim, Patrykiem Dudkiem i Pawłem Przedpełskim.

Pierwszy z trzech finałów Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski odbył się 9 lipca na torze w Grudziądzu. Turniej zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika (Moje Bermudy Stal Gorzów), który w całych zawodach stracił tylko jeden punkt. W decydującym wyścigu pokonał zawodników Motoru Lublin – Jarosława Hampela i Dominika Kuberę oraz Patryka Dudka (for Nature Sollutions Apator Toruń). Zmarzlik zgarnął też dodatkowy punkt za największą liczbę biegowych zwycięstw w zawodach i z dorobkiem 18 „oczek” przewodzi klasyfikacji generalnej. Inni zawodnicy nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa i z pewnością będą chcieli w Krośnie pokrzyżować plany obrońcy tytułu. Zwłaszcza będący w wysokiej formie żużlowcy lubelskiego Motoru nie stracili nadziei na złoto. Świetnie czuł się na torze w Grudziądzu Hampel, który w rundzie zasadniczej wygrał cztery biegi, a tylko raz przyjechał ostatni, jadąc z najsłabszego pola startowego. Kubera też pokazał, że jest w wysokiej formie.

Pierwszy raz w Krośnie

Krosno po raz pierwszy w swojej historii będzie gościć finalistów Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. To właśnie w Mieście Szkła zaplanowano drugi z finałów tegorocznego cyklu Canal+ Online IMP, który wyłoni najlepszych zawodników w kraju. Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Legionów 1, gdzie znajduje się najdłuższy (396 m) tor w Polsce, który może być sporym atutem dla dobrze go znających żużlowców Cellfast Wilków Krosno – Tobiasza Musielaka oraz Mateusza Szczepaniaka, który otrzymał od Polskiego Związku Motorowego dziką kartę na start w sierpniowych zawodach.

Gdzie i jak kupić bilety?

Właśnie rozpoczęła się internetowa sprzedaż biletów na to wydarzenie. Można je kupować na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju (ich lista na ebilet.pl/punkty-sprzedazy).Wkrótce klub Cellfast Wilki Krosno rozpocznie także sprzedaż stacjonarną. W dniu zawodów, od godz. 16.30, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Finał finałów w Rzeszowie

Medalistów tegorocznej rywalizacji o krajowy prymat poznamy podczas trzeciego turnieju finałowego, który odbędzie się 5 września (godz. 19) na torze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie.

mj