Postawić kropkę nad i

W sobotnim meczu na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskej Apklan Resovia może sobie ostatecznie zapewnić utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Fot. Wit Hadło

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Apklan Resovia wciąż potrzebuje punktu do utrzymania na zapleczu PKO Ekstraklasy. W sobotę stanie przed kolejną szansą na jego zdobycie w konfrontacji z Chrobrym Głogów.

– W meczu z Chrobrym chcemy postawić kropkę na i, i cieszyć się z osiągnięcia celu, jakim było utrzymanie – mówi Bartłomiej Kiełbasa, pomocnik Apklan Resovii. Ekipa z Wyspiańskiego 22 ma 6 pkt przewagi nad ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów i tylko kataklizm w postaci ich dwóch porażek (Chrobry i Jastrzębie) i dwóch wygranych zielono-czarnych (Jastrzębie i Puszcza) spowodować może, że opuszczą zaplecze ekstraklasy (w przypadku równej liczby punktów, decyduje bilans bezpośrednich meczów, który jest korzystny dla bełchatowian). W zespole trenera Radosława Mroczkowskiego nikt nie dopuszcza takiego czarnego scenariusza. Resoviacy zamierzają już w sobotę zapewnić sobie utrzymanie. – Nie oglądamy się na Bełchatów, czy inne zespoły tylko patrzymy na siebie. Jeżeli wyjdziemy na boisko i damy z siebie wszystko, to zdobędziemy punkty. Liczymy na doping kibiców i wraz z nimi będziemy się cieszyć po końcowym gwizdku z trzech punktów – mówił w rozmowie z Resoviatv Kiełbasa.
Sobotni rywal Apklan Resovii zajmuje 9. miejsce. Jest pewny ligowego bytu, a udział w barażach ma już czysto teoretyczny i nawet chyba w Głogowie za bardzo w niego nie wierzy (do 6. miejsca Chrobry traci 6 punktów). O ekipie z Dolnego Śląska było ostatnio głośno w kontekście stadionu, bowiem domowe mecze piłkarze trenera Ivana Durdevicia rozgrywają na bocznym boisku ze względu na montaż podgrzewanej murawy. Pierwsze spotkanie w takich okolicznościach Chrobry przegrał z GKS-em Bełchatów 0-1, natomiast w ostatniej kolejce ma zmierzyć się z Arką, ale gdynianie walczący o awans do ekstraklasy nie wyrażają zgody na grę w takich warunkach. O tym, że zespół z Głogowa nie będzie mógł zakończyć sezonu na własnym stadionie było wiadomo już od dawna, ale początkowo miał się przenieść na boisko jakiegoś innego dolnośląskiego klubu. Udało się jednak przenieść miejsce rozgrywania spotkań o kilkadziesiąt metrów i pozostać w domu. Nowa podgrzewana już płyta ma zostać oddana do użytku pod koniec sierpnia. To jednak oznacza, że Chrobry także na początku nowego sezonu nie będzie mógł rozgrywać domowych spotkań na głównym stadionie.
Sobotni mecz będzie ostatnim dla Apklan Resovii w Rzeszowie. Organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców jednocześnie przypominając, że nie będzie sprzedaży wejściówek w kasach. Te w cenie 20 złotych można kupić online na platformie bilet.pax oraz stacjonarnie w budynku klubowym (w piątek przy Wyspiańskiego 22 w godz. 16 -19). Dzieciom do 13. roku życia przysługuje darmowy bilet, który można odebrać tylko i wyłącznie na sprzedaży stacjonarnej, tak samo jak bilet w cenie 1 złotego dla osób niepełnosprawnych. Na trybunach dzięki Szkole Mistrzostwa Sportowego RESOVIA oraz FlyPark Rzeszów zostanie przygotowana strefa gier i zabaw dla najmłodszych.

Rafał Myśliwiec

APKLAN RESOVIA – CHROBRY
sobota, godz. 16

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wanimet
2 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.