Poszukiwany żywy lub martwy. Czy podejrzany o potrójne zabójstwo może ukrywać się na Podkarpaciu?

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego Jacka Jaworka, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach, tel.
798-031-306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie, tel. 47 858-12-55 lub 112. Fot. Śląska Policja

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł za informacje, które pomogą zatrzymać poszukiwanego listem gończym Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (niewykluczone, że mężczyzna nie żyje). Tymczasem w miniony weekend tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że może on przebywać nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Czy rzeczywiście mężczyzna podejrzany o potrójne zabójstwo pod Częstochową może ukrywać się na Podkarpaciu?

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zarządził poszukiwanie listem gończym Jacka Jaworka. Wobec mężczyzny wydano 13 lipca 2021 r. postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. 52-latek jest podejrzany o dokonanie potrójnego zabójstwa w Borowcach. Do tragedii doszło 10 lipca br. pod Częstochową. W domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy. 16 lipca br. prokuratura przedstawiła z kolei wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar. – Wszystkie trzy osoby zginęły w wyniku ran postrzałowych oddanych we wrażliwe życiowo rejony ciała. Było to łącznie 10 strzałów z broni kalibru 7,65 – poinformował w piątek prokurator Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Śledczym dotąd nie udało się znaleźć broni, z której zginęła rodzina.

To jednak nie on

Tymczasem w miniony weekend tarnobrzescy policjanci dostali sygnał, że poszukiwany może przebywać nad Jeziorem Tarnobrzeskim. – W niedzielę o godzinie 7.43 dyżurny policji otrzymał informację, że nad Jeziorem Tarnobrzeskim na motocyklu widziany był poszukiwany Jacek Jaworek. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce, by zweryfikować tę informację – informuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.
Po przybyciu policjantów we wskazane miejsce ustalono, że mężczyzna łudząco podobny do Jacka Jaworka nie jest osobą poszukiwaną. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że jest to 51-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

20 tys. zł za informację

Wcześniej, bo już w miniony piątek, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (niewykluczone, że mężczyzna nie żyje). Jeśli ktoś je posiada, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. – W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5 – 7 cm. Uwaga, poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie! Gwarantujemy anonimowość. Jednocześnie przypominamy, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat – informuje śląska policja.

Dziś pogrzeb trzech ofiar

Pogrzeb zamordowanej rodziny – Janusza, Justyny i ich 17-letniego syna  – odbędzie się dziś o godz. 13 w kościele parafialnym w Dąbrowie Zielonej. W ceremonii pogrzebowej weźmie udział 13-letni Gianni, syn zamordowanego małżeństwa, który jako jedyny z całej rodziny się uratował, a także bliscy i sąsiedzi. Po mszy kondukt żałobny przejdzie na parafialny cmentarz, na którym zostaną pochowane trumny.

Małgorzata Rokoszewska

5 16 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karl Krematorzysta
Karl Krematorzysta
10 dni temu

Przecież to jest patologia i ciężar dla społeczeństwa. Złapać, wszystkimi dostępnymi metodami i za druty na dożywocie. Jeżeli będzie chciał taki podgatunek człowieka jeść, pić oraz zaspokoić potrzeby, niech zarabia na swoje utrzymanie. Jeżeli nie ma takiej potrzeby to znaczy że ma potrzebę wysłania na ,, drugą stronę”.

emeryt
emeryt
10 dni temu

Panie redaktorze trumien nie trzeba pochować a tylko ciała w trumnach.