Powstaje most na Sanie

Fot. GDDKiA o. Rzeszów

ZDIARY, RUDNIK NAD SANEM. Zakończył się ważny etap budowy mostu na rzece San w ramach budowy 9-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Zdziary – Rudnik nad Sanem. Zaawansowanie robót wynosi 70 proc. Wartość tej inwestycji to 280 mln zł.
Zabetonowany został zwornik na lewej jezdni mostu, czyli lewobrzeżny nawis został połączony z prawobrzeżnym. Tym samym obie nitki mostu połączyły brzegi rzeki. Obiekt ma 392 metry długości i szerokość 28 metrów. Most przeznaczony jest do bezkolizyjnego przeprowadzenia ruchu pojazdów w ciągu drogi ekspresowej S19 nad rzeką. Szerokość jej koryta wynosi tam od 110 do 120 metrów. Najdłuższe przęsło nurtowe o długości 142 metrów budowane jest metodą nawisową i pod względem długości jest trzecie w Polsce (pierwszy most pod tym względem to ten w Grudziądzu w ciągu A1 – przęsło nurtowe – nawisowe o długości 180 metrów, drugi most na południowej obwodnicy Warszawy również ma długość 180 m).
Budowany obiekt składa się z dwóch rozdzielonych nitek. Na każdej z nich zlokalizowana będzie jezdnia z trzema pasami ruchu po 3,50 metra oraz z oddzielonym chodnikiem dla obsługi.
and

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments