Powstanie parking podziemny pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a VI LO?

W tym miejscu, w rejonie Urzędu Marszałkowskiego może w przyszłości powstać parking podziemny. Fot. Wit Hadło

Władze Rzeszowa chcą wybudować parking podziemny pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, a budynkiem Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile kondygnacji miałby liczyć obiekt i ile pomieściłby samochodów. Odpowiedź na to pytanie da opracowanie koncepcji. – Parking będzie prawdopodobnie płatny – mówi ratusz.

Na stronach Urzędu Miasta Rzeszowa pojawił się projekt budżetu na 2022 r. Oprócz całego szeregu propozycji z zakresu zadań drogowych znalazł się w nim pomysł budowy parkingu podziemnego, który miałby powstać pomiędzy Urzędem Marszałkowskim przy al. Cieplińskiego a budynkiem Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego. Mowa o terenie dziś niezagospodarowanym, w sąsiedztwie powstające hali sportowej, miejscu, gdzie kiedyś znajdowały się garaże. – Z nowych inwestycji do budżetu miasta zaproponowałem rozpoczęcie prac nad projektem budowy parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem Urzędu Marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 – potwierdzał jeszcze kilka dni temu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. W projekcie budżetu znalazła się pozycja „Budowa parkingów podziemnych”, gdzie zapisano pierwsze środki na ten cel w kwocie 100 tys. zł.
Jak wyglądają szczegóły zadania? – Szczegółów obecnie nie ma. Pierwsze zapisane środki posłużą przygotowaniu koncepcji budowy parkingu podziemnego. Owa koncepcja da odpowiedź na pytania o liczbę kondygnacji, miejsc parkingowych czy współpartnerstwo przy realizacji inwestycji. Z obiektu będą mogli korzystać wszyscy, którzy chcą pozostawić swoje pojazdy przed ścisłym centrum miasta, w tym al. Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Piłsudskiego. Parking prawdopodobnie będzie płatny – tłumaczy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Rodzi się także pytanie, co z planowaną jeszcze kilka lat temu budową w tym miejscu budynku urzędu miasta? – Nie będzie w tym miejscu budynku urzędu miasta. Zrezygnowaliśmy z tego pomysłu – wyjaśnia Gernand. Jak słyszymy, w realizacji zadania mogą partycypować inne podmioty. Kiedy ruszą pierwsze prace? Obecnie jest zbyt wcześnie na podanie jakiegokolwiek terminu. Do tematu wrócimy po uchwaleniu budżetu miasta.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 dni temu

Parkingi to powinny być przede wszystkim na rogatkach miasta. Do tego sprawna komunikacja do centrum i być może, bo nie na pewno, korki trochę by się zmniejszyły.

urzędnik
urzędnik
4 dni temu

Prawda jest inna. W mieście po odejściu Ferenca wszystkie inwestycje STOP!

To co odstawia łysy to pic i foto ontaż. Teraz tylko przetargi na same projekty które trafiają do szuflady. Po prostu znajomi muszą zarobić. A koszt projektu to bagatela 300-400 tyś. Niestety taka jest prawda ale o tym z mediów sprzyjających PO nie przeczytacie.

…a parkingu w tym miejscu żadnego nie będzie.

ROMAN
ROMAN
3 dni temu
Reply to  urzędnik

Dlatego powinna być kontrola Suwerena czy zlecać jakiś projekt do przygotowania czy nie – ba zlecać ale wtedy jak jest potrzebny dla miasta, oraz czy jest kasa na jego realizację.
W innym wypadku to co? – no czysty przekręt w białych rękawiczkach za który nikt nie idzie do kamieniołomu ; O!

A nasza kasa przechodzi do prywatnej kieszeni i tak jesteśmy dymani.

rzeszowiak
rzeszowiak
4 dni temu

Wolę aby był podziemny i nadziemny na kilka poziomów parkowania.
Po co potem poprawiac ? No ale KTUSI MUSI WZIONŚĆ KASE za kolejny pomysł !

ROMAN
ROMAN
4 dni temu

Chwila, chwila; Znowu kogoś oświeciło pod koniec roku, kolejna wizja czy jakaś fatamorgana? Powstanie, chcą wybudować, pierwsze środki zapisano itd, itd. No należało dopiero pisać artykuł że jest koparka, ba jeden z łopatą i kopie no bo bo tak ; Co z parkingiem na podwisłoczu, co z parkingiem przy basenach : cisza. A tu kolejna wizja ! No ogłosić łapankę do tego kopania tych dziur no bo przy stacji no centrum komunikacyjnym nikt nie kopię, pod rondem Pobitno nikt nie kopię no teraz tu będą kopać no plany są a co dalej? No nic to tylko plany czyli klasyczna imitacja… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 dni temu
Reply to  ROMAN

Niewiele się robi, a ile okazji do przechwałek, jak to sprawnie zarządza się miastem😉

ROMAN
ROMAN
3 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Czyli to tak jak z tą krową :
Krowa która dużo ryczy mało mleka daje.

No będzie co?

Maria
Maria
5 dni temu

Komu ma służyć ta inwestycja,przeciez miła tam być wybudowany nowy ratusz aby wszystko było w jednym miejscu.I co projekt był projektanci zarobili a projekt do szafy,ile tam projektów nie tylko budowlanych ale i drogowych.A kasy jak nie było na przetargi tak dalej nie ma.

Mietek
Mietek
4 dni temu
Reply to  Maria

nowy ratusz? a po co to komu? parkingów nigdy dość

Leon
Leon
4 dni temu
Reply to  Maria

dla kogo ten parking ?

Polak
Polak
4 dni temu
Reply to  Leon

Dla kierowców?