Powstanie sygnalizacja świetlna przy ul. Nowowiejskiej

Na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską powstanie sygnalizacja świetlna. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Prośby mieszkańców osiedla Drabinianka wreszcie zostały wysłuchane. Na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską powstanie sygnalizacja świetlna. Władze Rzeszowa ogłosiły przetarg na budowę infrastruktury, która ma docelowo poprawić w tym miejscu bezpieczeństwo uczestników ruchu, w tym głównie pieszych. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: zainstalowanie i uruchomienie sygnalizacji świetlnej oraz wyposażenie jej w monitoring, systemu obszarowego sterowania ruchem. Koszt zadania wyniesie około 650 tys. zł.
Dlaczego inwestycja na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską jest tak ważna? Z jednej strony z pewnością ucierpi przez nią dynamika ruchu (w niedalekiej odległości znajduje się skrzyżowanie al. Sikorskiego z al. Armii Krajowej, Rejtana i Powstańców Warszawy), ale z drugiej strony rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo. W przeszłości w tym miejscu dochodziło do różnych niebezpiecznych incydentów drogowych, lecz najbardziej dramatyczne obrazki miały miejsce w czerwcu br. Na przejściu dla pieszych zginął 17-latek, który próbował pokonać „pasy”, jadąc rowerem. Cyklista został potrącony przez samochód. Po tym zdarzeniu szybko rozgorzała dyskusja na temat budowy sygnalizacji świetlnej. Teraz prośby mieszkańców wreszcie zostaną zrealizowane.
Miasto ogłosiło także przetarg na budowę sygnalizacji, tym razem na przejściu dla pieszych przy ul. Dębickiej na wysokości SP nr 4 im. Jana III Sobieskiego. Mowa o wzbudzanej sygnalizacji, która również ma poprawić bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu.

kl

4.8 23 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lowdiee
1 dzień temu

Easy way to make money is through Emini S&P Trading Secret and it goes beyond expectation.

sentimz
8 dni temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.

Robert
Robert
9 dni temu

Gratuluje pomysłu ale dla rządzących. Jak można było zrobic przejście przez 3 pasy ruchu w jednym kierunku w takim miejscu? Tylko w Polszy takie jaja! W innych krajach buduje sie przejscie podziemne albo nadziemne i po sprawie, a u nas oczywiscie swiatla bo nikt nic lepszego nie potrafi wymyslic! Wyobrazcie sobie jak zrobia obwodnice poludniowa i caly ruch puszcza w ten rejon. Korek bedzie do Tyczyna albo jeszcze dalej. Wzial ktos w ogole to pod uwage?

Marian
Marian
7 dni temu
Reply to  Robert

Dawno temu gdy zlikwidowano fragment pasa zieleni na Sikorskiego, jakiś cymbał zapomniał zabronić skrętu w lewo z Nowowiejskiej.
Stąd problemy na tym skrzyżowaniu.

Jan Pakosławic Rzeszowski

Pewnie wyprosiły to w niebie zastępy tych, którzy w tym miejscu stracili życie w wypadkach. Piszę poważnie. A gdyby tak policzyć od czasu gdy powstało pobliskie osiedle domków to będzie już niestety ponad 20 osób. Jedną z nich dobrze znałem. Co do strony technicznej to mamy XXI wiek. Zmiana świateł może następować w tym samym czasie co na rondzie przy LeClercu i być sterowana z tamtej szafki sterującej: cykl na wprost Powstańców Warszawy – Armii Krajowej – zielone dla pieszych przekraczających Sikorskiego i Nowowiejską. Cykl zielone Sikorskiego Rejtana wprost – zielone po linii Sikorskiego, czerwone piesi Sikorskiego i Sikorskiego-Nowowiejska oraz… Czytaj więcej »