Pracownicy Transsystemu nie dostali pensji

Czy pracownicy Transsystemu do końca tego tygodnia otrzymają zaległe wynagrodzenia? Fot. Wit Hadło

WOLA DALSZA. – Nie wiem, czy zdążymy wypłacić zaległe wynagrodzenia za czerwiec  – twierdzi prezes Stanisław Sroka.

Pracownicy Transsystemu wciąż czekają na zaległe wynagrodzenia. Zarząd firmy ma na to czas do piątku (27 bm.). Do wypłaty pensji za czerwiec zobowiązała ją Państwowa Inspekcja Pracy. Jeżeli tego nie zrobi – zapłaci karę finansową.

Firma już od dłuższego czasu ma problemy z terminową wypłatą pensji. Pracownicy zdążyli się już poskarżyć do PIP. Państwowa Inspekcja Pracy zdążyła już skontrolować Transsystem i jeżeli do końca tego tygodnia nie zapłaci zaległych wynagrodzeń, to zapłaci karę – do 100 tys. zł.

– Nie jestem w stanie powiedzieć, czy do końca tygodnia zdążymy z wypłatą – poinformował Stanisław Sroka, prezes Transsystemu. – Nie będziemy nikogo zwalniać, ale robimy wszystko żeby podnieść kapitał zakładu i jak najszybciej wypłacić pieniądze pracownikom.

Okazuje się, że kolejnym problemem są miesięczne premie uznaniowe, które nie są wypłacane dla pracowników biurowych, technologów oraz konstruktorów. Prezes Sroka obiecuje, że wszystko zostanie uregulowane. Powodem braku pieniędzy na wynagrodzenia są opóźnienia w płatnościach od kontrahentów. Dodatkowo jeszcze przeciągają się negocjacje  z bankami.

W czerwcu pracownicy Transsystemu (firma produkuje systemy transportu dla branży motoryzacyjnej) otrzymali tylko zaliczki od 460 do 700 zł za maj. Pokrzywdzeni pracownicy narzekają, że muszą się zapożyczać, bo nie mają pieniędzy na utrzymanie rodzin. W sumie pieniędzy nie otrzymało 40 proc. załogi.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Prezes Klubu
Prezes Klubu
8 lat temu

Ludzie na miłość boską !!! Kto Wam zabrania otwierać własne firmy? Przecież żyjemy w wolnym kraju? Kto Wam karze pracować w firmie TS czy innej? Otwierajcie własne firmy, spróbujcie jak to jest i wtedy wybudujecie sobie pole golfowe, basen, i kupicie 100 mercedesów, jeśli uważacie że prowadzenie firmy jest takie proste i łatwe to proszę bardzo droga wolna i przestańcie w końcu narzekać………..

constructor
constructor
8 lat temu

a co ze zwolnieniami grupowymi? niestety mi sie dostalo :( ciekawe czy jest tu ktoś w podobnej sytuacji-czyli koniec lipca-koniec pracy-Panu już dziękujemy

ttttt
ttttt
8 lat temu

no i no i???piątek 27 minal i co PIP nałożył wreszcie te kare czy jeszcze tak pare tygodni bedzie zwlekał???
prezes znalazł wreszcie te pieniądze czy robimy tylko dla idei???

adam
adam
8 lat temu

a mialo byc tak pieknie tytuly honory przerosly prezesa? a wystraczylo robic swoje i byloby spokojnie i bez problemow finansowych, wchodzenie w uklady, zdobywanie tytulow miesza ludziom w glowach

marcin
marcin
8 lat temu

nie ma co sie dluzej oszukiwac ta firma i tak padnie i tak!!! wyzysk pracowników!!! jak ktos moze to niech spierd…..bo raczej ma na co liczyć,że to sie zmieni..!! ja dzieki bogu zdążyłem uciec z tego bagna ale i tak nie mam zaplaconej delegacji za wegry o do dnia dzisiejszego!! wstyd i hańba!!!

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

No to wygląda na to że zeszliśmy za rządów DONALDA poniżej poziomu życia w Bostwanie!.

lll
lll
8 lat temu

To jest właśnie ten milioner z polem golfowym,basenem i domem letniskowym w miejscowości Czarna,a pracownicy bez wypłat!

Kabum
Kabum
8 lat temu

Zapraszam na mojego bloga „Stolica Imitacji” na którym wypunktowane zostaną wszystkie słabe i mocne strony rzeszowskiego kąpieliska. Post „Rzeszowskie baseny, czy ścieki?”

http://stolicaimitacji.blogspot.com/2012/07/rzeszowskie-baseny-czy-scieki.html#more – zapraszam też do komentowania i systematycznego odwiedzania. Od dzisiaj prawie codziennie nowe opinie i informacje.

Już jutro na blogu dowiecie się jak wyglądają baseny otwarte i aquapark w miejscowości Nyíregyháza na Węgrzech – mieście partnerskim Rzeszowa. To idealny przykład jak za pieniądze unijne miasto może stworzyć sobie dochody i atrakcję turystyczną. Zapraszam także jutro na mojego bloga http://stolicaimitacji.blogspot.com/

Wladek
Wladek
8 lat temu

To i tak nie zle ze dopiero teraz zaczal nieplacic. To co tam sie juz od dluzszego czasu dzieje i ten wyzysk parcownikow…