Prezydenci największych miast Polski wsparli Fijołka

Konrad Fijołek z samorządowcami z Polski. Fot. Wit Hadło

Miniona środa była jednym z ostatnich dni kampanii wyborczej w Rzeszowie. Już 13 czerwca mieszkańcy będą wybierać nowego włodarza miasta. Wczoraj w stolicy regionu pojawili się prezydenci i burmistrzowie największych miast Polski, aby wesprzeć Konrada Fijołka. – Walczymy o demokrację – tłumaczyli samorządowcy. Na ostatniej prostej kampanii aktywni byli także pozostali kandydaci: Ewa Leniart, Marcin Warchoł i Grzegorz Braun.

Powoli dobiega końca jedna z najdłuższych kampanii wyborczych ostatnich lat. Wybory prezydenta w Rzeszowie skupiają uwagę całej Polski, a mieszkańcy miasta już 13 czerwca udadzą się do urn, aby oddać głos. Kandydaci na urząd włodarza nie próżnują. Spore wrażenie zrobił wczorajszy przyjazd do stolicy Podkarpacia samorządowców największych miast Polski, którzy wsparli radnego Konrada Fijołka. Na Rynku pojawili się m.in.: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak czy prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
– Dziś w Rzeszowie mamy dzień polskiego święta samorządowego (…). Mam nadzieję, że 13 czerwca rozpocznie się powrót do prawdziwej wolnej Polski i wolnej samorządności – mówił Fijołek. Podczas spotkania jako pierwsza głos zabrała Aleksandra Dulkiewicz, podkreślając, jak ważny dzień czeka wszystkich rzeszowian. – Oczy całej Polski są skierowane na Rzeszów. To duża wartość – tłumaczyła prezydent. O odzyskaniu władzy przez demokratyczną opozycję mówił z kolei Rafał Trzaskowski. – Wybierając Konrada Fijołka możemy pokazać, że era niedemokratycznych rządów dobiega końca (…). Rok temu krzyczeliśmy „mamy dość”, dziś możemy krzyknąć „mamy głos” i ten głos będzie miał duże znaczenie – deklarował Trzaskowski.
W spotkaniu uczestniczyli także samorządowcy z Podkarpacia. Głos zabrał m.in. Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, a także m.in. przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Dec. Prezydenci złożyli z kolei symboliczny podpis pod 21 postulatami programu wyborczego Fijołka.

Kampania na finiszu

W środę aktywnością wykazywali się także inni kandydaci na prezydenta Rzeszowa. W Programie 1 Polskiego Radia wojewoda Ewa Leniart mówiła m.in. o ostatnich sondażach, ale także o filarach rozwoju miasta: zielonym ładzie, sprawnej komunikacji oraz infrastrukturze dla rozwoju sportu i rekreacji. Polityk odwiedziła także kilka blokowisk w ramach happeningu „Ewa na blokach”. Kandydatka spotkała się m.in. z mieszkańcami osiedla Krakowska-Południe oraz Nowe Miasta. Na spotkaniu przy ul. Seniora obiecała rzeszowianom budowę domu kultury. – We współpracy z mieszkańcami możemy sprawić, że jakość życia w mieście się poprawi – mówiła.
Sztab wiceministra Marcina Warchoła zorganizował poranną konferencję prasową przy ul. 3 Maja, gdzie przedstawiono nowy spot wyborczy. Mowa o krótkim filmie …uderzającym w Fijołka i sugerującym, że jego obietnice mijają się z prezentowanymi w ostatnich latach poglądami. Kilka godzin później, również na deptaku, Warchoł podsumował swoją kampanię i przypomniał o najważniejszych inwestycjach, jakie zrealizuje w mieście, w tym m.in. o budowie przy ul. Wołyńskiej 860 mieszkań. Polityk po południu odwiedził ul. Budziwojską, gdzie spotkał się ze strażakami OSP Budziwój.
Poseł Grzegorz Braun we wtorek gościł w Rzeszowie parlamentarzystów (m.in. Janusza Korwin-Mikkego i Roberta Winnickiego), którzy mówili o zagrożeniu samorządności w Polsce. W środę zabrał głos w Polskim Radiu, a wydarzenie poprzedził symboliczny spacer z rzeszowiankami. Następnie odbyła się na Rynku konferencja prasowa „Rzeszowianki popierają Brauna”, gdzie mówiono o potrzebach kobiet.
– Dajmy ludziom żyć w Rzeszowie – mówił Braun.

Kamil Lech

4.9 118 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Asa
Asa
15 godzin temu

Prezydwnci członkowie targowicy go popierają.

zygmunt68
zygmunt68
1 dzień temu

Fijołek na twiterze kazał się rządowi jeb*ć. Warto mieć to z tyłu głowy!

Jego wygrana = brak pieniędzy na rzeszowskie inwestycje. Zamiast obwodnicy południowej zostaniemy z łysiejącym Fijołkiem. Normalnie sukces

Wojtek
Wojtek
1 dzień temu

Ten ranking i badania jest tyle warte co funt kłaków wykładowcy z rzeszowskiej uczelni.Mieszkańcy już maja dość radnych z klubu Tow.Tadeusza którzy widzieli i wieldzieli że Tadeusz robi biznesy z szemranymi inwestorami notowanymi w zbiorach IPN a którzy zmienili miesjce działania z Jasła,Krosna czy Odrzykonia na Rzeszów bo mieli ,,haki, i znali słabości tow.Tadeusza a tem umiła sie ustawiac do wiatru w zależniości z któej strony wiało.Gdyby nie układ z duchownym emerytem notowanym w IPN TW.Tadeusz czy TW<marek albo innymi deweloperami z SM,Projektant,, którzy finansowli gazetkę propagandową co potwierdzi ,,wesoły romek ,,co ma na Staromieści mały domek a ma tajne… Czytaj więcej »

Jolka
Jolka
1 dzień temu

Co zrobił Fiołek dla Rzeszowa przez 18 lat.?
Znasz pana Fiołka?
Dlaczego rzeszowianie mają na niego głosować?

Krzysiek
Krzysiek
1 dzień temu

Skoro tam jest Czaskowsky to ja już temu Panu podziękuję :)

radek
radek
1 dzień temu

Pan Konrad Fijołek powinien zwyciężyć już w pierwszej turze wyborów /13.06/ aby zaoszczędzić mieszkańcom czasu i publicznych pieniędzy. Żaden inny kandydat nie ma szans na wygraną w Rzeszowie.Pisanie o tym na forum /co niezbyt rozgarnięci czynią/,że rząd PiS nie da forsy dla miasta w razie wyboru pana Fijołka to bajdurzenie pijanego narkomana. Władza PiS się w kraju kończy.

mierszkaniec
mierszkaniec
1 dzień temu
Reply to  radek

Rząd to zjednoczona prawica. PIS siedzi na kasie i dzieli pieniądze zarówno budżetowe jak i unijne.

Wygra Fijołek to Rzeszów NIC nie dostanie.

KLIK
KLIK
1 dzień temu

Warchoł dał się ograć PZPR-owskiemu dziadkowi na rzecz Fiołka, niemocie który nigdy przez wiele kadencji jako radny nie protestował przeciw betonowaniu centrum Rzeszowa. Taki to rzeszowianin że dał zabetonować święte miejsce dla korzeni rzeszowskiej społeczności jakim są i były Olszynki nie wspomnę innych miejsc nad
 Wisłokiem czy zalewem. Jedyną kandydatką która dobrze rokuje to Pani Leniart. Uporządkuje nieład w UM Rzeszów i bardzo byłby pomocny w tym dziele w roli wice- prezydenta P. Braun aby rozpędzić tą protegowaną „chołotę” z UM i podległych spółek gdzie się pochowali niemoty Ferenca. 

Bronek
Bronek
1 dzień temu

Mieszkańcy miasta dobrze wiedza że jak zostanie Fijołek czy członek Solidarna Polska to mieszkańcy finasowo na tej zamianie nie tylko finansowo straca.Bo obecny rzad a dalej jeszcze będzie przez 2 lata rzadził nie pomoże w inwestycjach w Rzeszowie.Nie tylko dlatego że kandydat radny Fijołek z klubu pradziadka Tadeusza bluzgał w mediach społęczniosciowych i wyszydzał ,,kaczystan,, w który sam mieszka i ma posadę w Urzędzie Marszałkowskim.A jak zostanie kandydat z Niska to nie tylko za zgoda M.S. powymieniali się w Prokuratorze ale i w Sadzie Apelacyjnym decydenci aby razem z TW.Tadeusz i ludzmi od ,,posłusznego,, blokować rozliczenie ,,podkarpckiej mafiii,, o której… Czytaj więcej »

wzwodzisław
wzwodzisław
1 dzień temu

Prezydent Sosnowca poparł Fijołka ha ha ha posikałem się :)
Ja poproszę taką koszulkę z takim nadrukiem.

Ela z Dylągówki
2 dni temu

KGW z Dylągówki będzie glosować na prawdziwego mężczyznę !!!

szef Maliniaka
2 dni temu

większość z nas popiera Pana Brauna ale musimy udawać inaczej

LBO TEAM
LBO TEAM
2 dni temu

MIESZKAŃCY RZESZOWA!
NIE GŁOSUJCIE NA KANDYDATÓW OBOZU FASZYSTOWSKO-KATOLICKO-NARODOWEGO!!
ZWOLENNIKÓW FASZYSTOWSKIEJ „DEMOKRACJI”, „WOLNOŚCI” I BANDYCKICH METOD SPRAWOWANIA WŁADZY!!!
WOLNOŚĆ JEST BEZCENNA!!!!
GŁOSUJCIE NA KONRADA FIJOŁKA!!!!!

Jolka
Jolka
1 dzień temu
Reply to  LBO TEAM

Co zrobił Fiołek dla Rzeszowa przez 18 lat.?
Znasz pana Fiołka?
Dlaczego rzeszowianie mają na niego głosować?

LBO TEAM
LBO TEAM
2 dni temu

Rasizm?
Ale Ci ten Makumba doj.bał! 
Szkoda tylko, że to nie ja!
Tylko widły w ręce nieuku i wyrzucać gnój z chlewu!!! Ty jesteś prostak, cham bez honoru i zero absolutne (0K=-273,15°C) jakich tu wielu na tym forum!
https://supernowosci24.pl/przemysl-mogl-stracic-10-mln-euro/#comment-169011

Last edited 2 dni temu by LBO TEAM
Biskup Wieprz Opasły
Biskup Wieprz Opasły
2 dni temu

„Targowica” to ideowy spadek i hańba KRK oraz związanej z nim polskiej prawicy, nieuku i ignorancie jeden! Jeden biskup (I. Massalski) wieprz opasły i płatny agent, w ciągu dwóch ostatnich lat swojego agenturalnego żywota przegrał w karty 100 tys. dukatów tj. równowartość 350 kg czystego złota, czyli dwa razy tyle ile wieprz sam ważył!

LBO TEAM
LBO TEAM
2 dni temu

Zbieramy datki na głodnych murzynów w Afryce,jak się murzyn się naje to idzie robić następnych głodnych murzynów.

radek
radek
2 dni temu

Prezydenci innych miast polskich wiedzą to samo,co autentyczni mieszkańcy Rzeszowa, że spośród zaprezentowanych kandydatów na prezydenta Rzeszowa pan Konrad Fijołek jest najlepszym z nich. W dniu 13 czerwca to przekonanie mieszczan zostanie potwierdzone w głosowaniu.

ha ha ha
ha ha ha
2 dni temu

Trzaskowski podniósł ludziom ceny wywozu śmieci. Ludzie płacą po 600 zł za śmieci! Chciał zablokować przekop mierzei wiślanej żeby Elbląg nie miał dostępu do polskiego morza! Potem chciał zamykać polską kopalnię Turów która dostarcza węgiel do elektrowni która generuje 8% energi w całym kraju, gdy w Niemczech działa 6 a w Czechach 5… Do Wisły z Czajki płyną gówna.

Czy Fijołkowi takie poparcie takiego człowieka pomorze? Bardzo wątpię.

borsuczy syn
borsuczy syn
2 dni temu
Reply to  ha ha ha

Szkoda że i Brevik nie poparł Fjoła i na przepustce z pierdla nie pojawił się razem w jednym rzędzie na rzeszowskim rynku z liderami targowicy z niemieckiej PO

marko
marko
2 dni temu
Reply to  borsuczy syn

Nawet prezydent Sosnowca poparł Fijołka. Tak się śmiałem że aż dostałem kolki.

Henia
Henia
2 dni temu
Reply to  marko

Ten się śmieje co się śmieje ostatni. Pewno tak będzie z Tobą.

f11
f11
1 dzień temu
Reply to  Henia

My Rzeszowianie z Fiołka cały czas będziemy się śmiać.

RED
RED
1 dzień temu
Reply to  borsuczy syn

Pytanie czy matka małej Madzi poprze fioka?

wyborca
wyborca
2 dni temu
Reply to  ha ha ha

Jesteś PiS-sior to od razu widać z tego wpisu, ale i tak twoje ubolewania nie zmienią decyzji mieszkańców Rzeszowa, prawdy nie zakłamiesz a bzdury co opowiadasz to są dobre dla takich jak TY.

kolo
kolo
2 dni temu

Wygląda na to, że nawet po odejściu Ferencja pis-debile nie będą w stanie przejąć władzy w mieście, nawet mimo jawnego kupowania głosów przez warchoła :) Ehh cudnie! :)

twardy
twardy
2 dni temu
Reply to  kolo

Komisarz pisowski zablokował miastu które żyje z budowlaki już 27 inwestycji na kwotę ponad 3 mld złotych!

_https://rzeszow-news.pl/bajdak-vs-deweloperzy-kolejne-wuzetki-zawieszone-powodem-wybory/

już emeryt
już emeryt
2 dni temu
Reply to  twardy

Pis już i aquapark zablokował i obwodnicę południową a teraz na tapetę wziął mieszkaniówkę? Blokując ludziom budowy domów chcą wygrać wybory oszaleli?
Fijołek pisał że „Jeb** Kaczyńskiego” czyli jak wygra to Rzeszów nie dostanie już żadnych pieniędzy na swoje miejskie inwestycje. No bo kto z nim będzie chciał współpracować po takich słowach a to pis dzieli pieniądze! Leniart znowu blokuje młodym małżeństwom mieszkania i zakładanie rodzin?!?…

Najlepszym prezydentem jednak będzie popierany przez Ferenca pan Warchoł.

obiecanki cacanki
obiecanki cacanki
2 dni temu
Reply to  już emeryt

Cicha woda brzegi rwie a Ziobrze nie można wierzyć, to i tak samo Panu Warchołowi chociaż i tak mam do niego sympatię. Wiem że już Pan Warchoł nie zjednego pieca jadł chleb ale pewno Ziobro mu się nie da zmienić.

KEMOT
KEMOT
2 dni temu

A ta cała banda co to stoi za radnym Fijołkiem to może w Rzeszowie głosować? No dać im jeszcze tylko kredę do rączek by na znak poparcia zaczęli rysować po asfalcie i będzie jak w lewacko zidiociałej Europie. BRAWO DLA FIJOŁKA, BRAWO DLA OSZOŁOMSTWA !!! A po wyborach ch…, d…. i kamieni kupa ! ***** *** i nic więcej!

NOM
NOM
2 dni temu
Reply to  KEMOT

Po tym jak Fijołek na tweterze kazał się rządowi jebać jak wygra to miasto nie dostanie pieniędzy na obwodnicę. Żadnych pieniędzy nie dostanie. Krótka piłka. Fijołek dużo naobiecywał a pis mu kasy nie da. No to co będą podwyżki? Tak miastu potrzeba tego łysiejącego Fijołka jak listonoszowi odcisków i zerwanego z łańcucha wilczura.

Krzysiek
Krzysiek
1 dzień temu
Reply to  NOM

Taka prawda.

NOM
NOM
2 dni temu
Reply to  KEMOT

Po tym jak Fijołek na tweterze kazał się rządowi jeb** jak wygra to miasto nie dostanie pieniędzy na obwodnicę. Żadnych pieniędzy nie dostanie. Krótka piłka.

Fijołek dużo naobiecywał a pis mu kasy nie da. No to co będą podwyżki? Tak miastu potrzeba tego łysiejącego radnego w fotelu prezydenta jak listonoszowi odcisków i zerwanego z łańcucha wilczura.

wyborca
wyborca
2 dni temu
Reply to  NOM

Przecież już wojewodzina zablokowała raz ta obwodnicę a dzisiaj jakimś cudem chce ją reaktywować, jakie jest to złudne. Na pewno jak PiS nie da pieniędzy to komu zrobi krzywdę przecież nie Fiołkowi tylko mieszkańcom a za dwa lata wybory o wiele ważniejsze.

Asa
Asa
2 dni temu

Ani go nie znają a zlecieli jak szarańcza zamiast zajmować się tym za co biorą pieniądze. A ich koledzy walczą w uni o kary dla Polski. Targowica.

ZAKŁAMANIE
ZAKŁAMANIE
2 dni temu
Reply to  Asa

Wystarczy tylko przywrócić prawo dla wszystkich a nie tylko dla PiS-owców i pieniądze z UNII popłyną dla wszystkich. Nie może być tak że jedna z PiS-u WIECIE KOGO MAM NA MYŚLI mówi że UNIA to SZMATA a pieniądze chcieli by brać.