Problemy z budową pumptracku na Baranówce i placu zabaw na Lisiej Górze

W Rzeszowie powstać ma pumptrack podobny do tego w Bełchatowie. Fot. UM Bełchatów

RZESZÓW. Władze Rzeszowa mogą mieć spory problem z rozstrzygnięciem przetargów na dwie ważne inwestycje rekreacyjne w mieście. W pierwszym przypadku chodzi o budowę w ramach RBO pumptracku przy ul. Starzyńskiego na Baranówce. Jedyna oferta, która wpłynęła w pierwszym postępowaniu, opiewała na kwotę ponad 232 tys. zł. Do kolejnego konkursu zgłosiły się dwie firmy z ofertami na poziomie 218 tys. zł i 246 tys. zł. Obie nadal przekraczają założenia miasta (200 tys. zł). Pierwszej tego typu inwestycji w mieście wyczekują z kolei rzeszowianie. Tor ma mieć długości około 90 m i ma składać się z garbów tzw. hopek i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury, tj.: ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.
Druga inwestycja dotyczy budowy integracyjnego placu zabaw przy Lisiej Górze. Miasto zarezerwowało na ten cel 400 tys. zł, a jedyna oferta, jaka wpłynęła w przetargu, wynosi 498 tys. zł. Placu również domagają się mieszkańcy, szczególnie że zapowiadano jego budowę już kilka lat temu. Nowy plac zabaw przeznaczony zostanie dla dzieci i młodzieży z różnym rodzajem niepełnosprawności fizycznej oraz intelektualnej. Pojawić ma się tam specjalistyczny sprzęt w tym m.in.: integracyjne huśtawki, trampoliny, spirala z kółkami czy tablice aktywności.
– W obu postępowaniach przetargowych otwarte zostały oferty. Niestety, przewyższają one wstępne założenia finansowe miasta. Wyjścia są dwa: albo dołożymy brakujące kwoty, albo unieważnimy przetargi. Trwa obecnie analiza ofert, ale żadna decyzja jeszcze nie zapadła – mówi Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.

kl

4.6 10 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sentimz
8 dni temu

It’s so easy to make $5,000 for every day trading, if you want to understand how it is Google Emini S&P Trading Secret.

Rzeszowiacy
Rzeszowiacy
10 dni temu

Zróbcie w końcu coś potrzenego dla wszystkich mieszkańców miasta 200 tys. Ile można czekać na LODOWISKO wstyd hańba i dno

bloger
bloger
10 dni temu

panie redaktorku a co to za dziwo ten pumptrack

baswind
10 dni temu

Whoever it was on here that prescribed the site Emini S&P Trading Secret I need to say much appreciated.

marek
marek
11 dni temu

Może w zamian za budowę pumotracka na Baranówce IV położyć mowa nawierzchnie tartanowa w zamian za popękana asfaltową i niech młodzi grają ale w siatke albo w kosza.Na dodatek zamontować kamerę na tym placu bo mimo postawianych zakazów zamiast dzieci mieszkańcy zrobili sobie tam wybieg dla licznych psów która biegają i atakują nie tylko dzieci.