Problemy z budową remizy OSP na Słocinie

W tym miejscu ma powstać nowa remiza OSP. Fot. Wit Hadło

Opóźni się budowa remizy OSP na osiedlu Słocina. Z powodu podwyższonego poziomu wód na placu, na którym ma być realizowana inwestycja, wykonawca nie zamierza przystąpić do prac. Będą one mogły ruszyć dopiero w momencie, gdy zostanie poprawiona dokumentacja badań geologicznych.

Prace przy budowie strażackiego obiektu miały się rozpocząć w połowie września ub. roku i potrwać 18 miesięcy. Już teraz jest jednak opóźnienie o cztery miesiące, a co gorsza, nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie nowa dokumentacja geologiczna. Firma, która odpowiedzialna jest za realizację inwestycji, czeka aż inwestor, czyli miasto Rzeszów, poprawi ją, bowiem zawiera ona nieaktualne badania geologiczne jeszcze z 2015 r. Obecnie na tym terenie jest inny poziom wód gruntowych i to może być przeszkodą w realizacji całej inwestycji. Konieczne jest zatem podniesienie planowanego budynku OSP ponad wody gruntowe. – Odbyło się już spotkanie wykonawcy i projektanta w sprawie rozwiązania problemu podniesionych wód – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. – Projekt tej inwestycji ma być zmieniony i podniesione ma być posadowienie budynku. W ciągu dwóch tygodni projektodawca i wykonawca mają podjąć decyzję, czy będą zainteresowani kontynuowaniem tej inwestycji – dodaje. Wykonawca informuje, że ma ma nadzieję, iż budowa remizy na osiedlu Słocina rozpocznie się w maju.

Kolejne podejście

Nowa remiza ma być budowana na działce o powierzchni 70 arów pomiędzy ulicami Witolda i Paderewskiego. W pobliżu są: osiedle mieszkaniowe, park i kościół. Powierzchnia remizy wyniesie 788 mkw. Będzie to dwukondygnacyjny budynek z czterema: garażami, salą szkoleniową, izbą pamięci, biurem, kuchnią, łazienką, szatnią, pralnią i suszarnią. Budowa nowej remizy jest konieczna, bo obecnie strażacy ochotnicy są rozmieszczeni w kilku miejscach. Warto przypomnieć, że jest to już kolejne podejście do budowy remizy OSP na osiedlu Słocina. Po raz pierwszy przystąpiono do niej w 2011 r. ale wówczas unieważniono przetarg po tym, jak stwierdzono błąd architektoniczny. Cztery lata później znów czyniono starania w tym kierunku, ale remiza miała powstać na innej działce.

and

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Słociny
mieszkaniec Słociny
4 miesięcy temu

W około 3 deweloperów buduje aż furczy a „nasz” prezydent pokazał. A przecież mówili strażacy że tam jest wysoki poziom wody i trzeba jak robili obok podwyższyć teren kruszywem. No to ratusz wymyślił kopać. Wykopali i dół się wodą wypełnił :)

Koniecznie głosujecie na Fijołka na 2 kadencję.

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu

I dlatego że ci deweloperzy budują aż furczy to na działce podniósł się poziom wody. Wieżowce wybudowano na bagnie ( da sie przy palowaniu) ale zablokowano odpływ wody z tego terenu. A, jak mówia specjaliści, to dopiero początek. Co tutaj do rzeczy ma Fijołek? Nie on wydawał zezwolenia na bloki.

ha ha ha
ha ha ha
4 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Większy gupot dawno nie czytałem. Czyli jak w Afryce jest susza to powinni budynki budować to pojawi się obok woda :)

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Wydawał te pozwolenia czy nie to nie jest teraz istotne Problem jest inny – wszystko wina projektanta Gdzie był jak rysował – co? Dlaczego nie sprawdził fizycznie że tam 200 lat temu były stawy, były groble, płynęła i płynie rzeczka Młynówka, bloki budują, sporo stoi ale ;lali beton, pałowali, niecki są podziemne parkingi – Ni i kolejna sprawa jak odwód Nili teren a może tego nie zrobili jak należy a woda mądra sru na drugą stronę. A tu pod remizę to kto badał grunt co? dwa sztychu rydel i kopiemy co – no bo ma być tanio i szybko a… Czytaj więcej »

ha ha ha
ha ha ha
4 miesięcy temu

Problemem to jest Fikołek. Po pół roku się pracuś zorientował że firma zeszła z budowy. Drugiego takiego ze świecą szukać.

Apacz76
Apacz76
4 miesięcy temu
Reply to  ha ha ha

Czego oczekiwać od niekompetentnej osoby. Ja nie dałbym mu nawet kawałka ogródka do zaopiekowania się bo i to by spartolił.

boryczko
boryczko
4 miesięcy temu
Reply to  Apacz76

Taki anty Midas. Midas czego się dotknął zamieniał w złoto a nasz w dziure z błotem.

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  Apacz76

No tak źle nie widzę – pory rosły by spokojnie.

dssdd
dssdd
4 miesięcy temu

strazaki maja remize pod budka z piwem badz tam gdzie pis ma siedzibe tam oni

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu

No o remizie już było – to co dalej bicie piany a projektant rysuje nowy projekt czy duma?