Projekt przebudowy ul. Granicznej i Zielonej dopiero w przyszłym roku

Ul. Graniczna w Rzeszowie zostanie poszerzona do 6 metrów. Fot. Wit Hadło

O tym, że miasto przymierza się do przebudowy ul. Kwiatkowskiego, informowaliśmy kilkukrotnie. Jednak to nie jest jedyna droga na Drabiniance, która zostanie zmodernizowana. Trwa projektowanie rozbudowy ul.: Cichej, Zielonej i Granicznej, lecz prace się opóźnią. – Dokumentacja będzie gotowa w I kwartale 2022 r. – informuje ratusz.

Nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie powstać ma w rejonie ul. Zielonej i Granicznej. To efekt porozumienia miasta z resortem sprawiedliwości, na mocy którego ratusz przejmie za kilka lat zamek Lubomirskich, a w zamian miał przekazać tereny pod budowę gmachu wymiaru sprawiedliwości na Drabiniance. Realizacja obiektu to na razie melodia przyszłości, lecz jeszcze pod koniec ubiegłego roku ówczesne władze Rzeszowa podjęły decyzję o przebudowie układu dróg w pobliżu przyszłej inwestycji. Ul. Graniczna, czyli trasa dojazdowa do planowanego kompleksu, jest zbyt wąska i nieprzystosowana do przyjmowania dużej liczby samochodów.
W lutym wyłoniono wykonawcę, który rozpoczął projektowanie przebudowy ul.: Zielonej, Granicznej i Cichej. Firma ma wykonać dokumentację za kwotę 169 tys. zł. Miała być ona gotowa do listopada 2021 r., lecz, jak informuje ratusz, prace się wydłużą.
– Projekt inwestycji będzie wykonany w I kwartale przyszłego roku. Dysponując dokumentacją, ogłosimy przetarg na realizację robót budowlanych, które ruszą jeszcze w 2022 r. – przekonuje dziś Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak ma prezentować się przebudowana droga? W ramach inwestycji jezdnia ul. Granicznej ma zostać poszerzona do 6 metrów na odcinku od ul. Cichej do ul. Nowowiejskiej. Wybudowany zostanie nowy chodnik oraz oświetlenie. – Zaplanowano również realizację prac podziemnych oraz montaż nowego przystanku autobusowego – tłumaczy Chłodnicki. Oprócz ul. Granicznej, przebudowa czeka wspominane ul. Zieloną i Cichą.

kl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
2 dni temu

Działanie będzie może takie ze UM zrobi rozbudowe drogi niby pod Sąd Okregowy a pózniej sie okaże że jednak Sad Okregowy bedzie budowany w starym planowanym miejscu czyli na ul.Dołowej gdzie było targowisko obok Sadu Rejonowego. A na miejscu gdzie miał być Sąd Okręgowy powstaną wieżowce a działkę zwróci MS i przejmie znajomy deweloper i bedzie miał wybudowany bez offsetu na koszt miasta dogodny układ komunikacyjny z parkingami.

merc
merc
2 dni temu

Może ten ,,śmiszek,, ,tzw,,gonić,,który chodził na rozmowy do szemranych inwestorów i deweloperów może jak on do dzis nie wie jak wygladają umowy offsetowe. Administrator miejski do dziś nie ogłosił przetargu na budowe ,,Wisłokostrady,,mimo ze tzw. ZRID został już wydany i jest prawomocny.Czas ucieka a inwestycja na wykonanie czeka. A jak będzie ściagał to koszt tej inwestycji wzrośnie o kilkanaście milionów.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 dni temu

U Fijołka jak zwykle wszystko opóźnione. Tylko hola, hola bo z tą budową sądu to przecież sprawa absolutnie niejasna, bo inwestycja ma wrócić na Dołową. Fijołek przecież badania zlecił żeby sprawdzić co tam w ziemi zakopane i ile usunięcie tego będzie kosztowało. WIĘC PYTAM! Jaka droga do sądu? W przyszłym roku znów będzie, że się budowa drogi opóźnia bo warunki się zmieniły, bo sąd raczej przy Dołowej itp. itd.

Red
Red
2 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Przecież gościa popiera PO. Czyli będzie kłamał i kręcił lody jak rudy folksdojcz. W ani jednym zdaniu z tego co obiecywało PO prawdy nie było. Ale chyba mieszkańcy wiedzieli kogo wybierają?

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  Red

No wygląda że nie wiedzieli ba może nie czytali tych no
” Baśni z tysiąca i jednej nocy ” no ja czytałem jeszcze w latach 50-tych i na opowiastki o zabawie z kolegami w piaskownicy na Nowym Mieście się nie nabrałem –

Ba no widać czego by jakiś Pan Redaktor nie ruszył wszystko przesunięte na przyszły rok –
Czyli co brak planów, brak podpisu, brak ostatniej parafki – a to byłby Pikuś .
Po prostu brak K A S Y – KASY ; o! 🤑

KLIK
KLIK
2 dni temu

Fijołek za 4 miesiące zrobił kilka zielonych toalet dla psów, co prawda w niektórych miejscach posypano białe kamyczki i ciekaw jestem jak będą wyglądać
po sikaniu i kupach czworonogów a pewno z toalety skorzysta nie jeden nawalony
wracający z knajpy GS RYNEK. Oby prezydentowi „NIC NIEMOGĘ” jak najszybciej
zakończyła się kadencja.

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  KLIK

Ano – przypomniałem sobie :
Ciekawe ile to nowych drzew posadził bo za jedno ścięte miał sadzić 5 nowych czy już w Ratuszu jest bilans co?
Wycięto tyle……….
Posadzono tu i tu tyle……….

kruk
kruk
3 dni temu

O budowie Sądu Okręgowego nie tylko mieszkancy ale chyba i Ministertwo Sparwiedliwości już zapomniało bo to była chyba tzw ,,kiełbasa wyborcza w czasie kampanii wyborczej.Inni ludzie z ul.. 3 maja mówią ze była to tylko przykrywka do spokojnych rozmów tow Tadeusza z ministrami i szemranymi lokalnymi inwestorami czy deweloperami.Miasto straciło działkę bo przekazało pod budowę sądu na którego nie ma podobno teraz środków finansowych w Ministesrtwo Sparwiedliwości na ten rok. Po kontroli szefa NIK Banasia funduszu sparwiedliwości jest coraz większy problem z funduszami który zostaył wykorzystane podobno jak informuje raport NIK niezgodnie ze statutem.Podobnie miasto staraciło działkę pod budowę Prokuraturę… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  kruk

No właśnie – teraz oliwa wypłynęła co było klarowne a co było picowaniem przedwyborczym w białych rękawiczkach.

rowerzysta
rowerzysta
3 dni temu

Każda nowa droga powinna miec juz planowaną ścieżkę rowerową żeby za chwilę dalej nie rozrzebywać tego samego! Dlaczego tutaj ratusz nie planuje ścieżki rowerowej? To niepoważne. W kampani wyborczej zapewniał Fjołek że będą budowane. I co?

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  rowerzysta

No jak to co – ile pieniędzy na kupce w kasie pancernej w ratuszu?
Są czy mają być.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
3 dni temu

„…prace się opóźnią” po prostu pieniędzy nie ma.

Po tym jak Fijołek kazał się rządowi „jeb**” teraz jest mu wstyd prosić rząd o pieniądze. Mieszkańcy Rzeszowa muszą na inwestycje poczekać jeszcze 2 lata do wygaśnięcia kadencji tego pożal się boże namiastki prezydenta.

Daniel z NM
Daniel z NM
3 dni temu

To prawda. Po tym cały Rzeszów śpiewa z nami nie dostanie miasto ani złotówki od Pisu

comment image

Ale mieszkańcy chyba wiedzieli kogo sobie wybierają i jak to się skończy? Teraz pretensje tylko do siebie.

ojp
ojp
3 dni temu
Reply to  Daniel z NM

Miała być obwodnica południowa miał byc tunel pod rondem na Pobitnem miała być dokończona Wislokostrada zapowiadali remont Kwiatkowskiego a za prawie 4 miesiące „pracy” jedynie donice postawił na środku Jagielońskiej!

W Rzeszowie inwestycje leżą odłogiem a nierób francowaty w niemieckim Onecie udziela wywiadu o Polexicie!

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/211177/fijolek-boje-sie-polexitu-ale-nie-wierze-ze-to-zagrozenie-jest-realne.html

Last edited 3 dni temu by ojp
emeryt
emeryt
3 dni temu
Reply to  ojp

Ferenc WRÓĆ !!!

Antydewelo
Antydewelo
3 dni temu
Reply to  emeryt

A Ty co za deweloper, że za betonowym Tadkiem tęsknisz?

Lenin
Lenin
2 dni temu
Reply to  emeryt

Szlachta wróć!!!

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  Lenin

Nie – bo
zły most Zamkowy kazał budować – powinien być w układzie drogowym (3 + 3) wraz z wjazdami i wyjazdami z parkingu : O!

ruk
ruk
2 dni temu
Reply to  emeryt

Ten tow. i jego kochanka Alina która podmienia dokumentu urzędowe to już dawno powinni mieć postawione zarzuty karne.Ale chyba za ,,namaszczenie,, kandydata wile sprawa zostało wygaszonych co potwierdzić mogą w Warszawie urzednicy bo ,,parasol ochronny,, jeszcze działa i sprawy sie odwleka albo umarza.ale do czasu,nic nie trwa wiecznie.

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  ojp

I będą leżeć te roboty _ bo kasy nie ma i nie będzie.

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  Daniel z NM

No fajnie
– może nie wiedzieli bo nie chcieli wiedzieć, byli zamuleni propagandą , a teraz klapki spadły z oczu i co – rozedrganie emocjonalne a ręce po łokcie w nocniku i co – no kwik!

ojp
ojp
2 dni temu
Reply to  ROMAN

A miało być tak dobrze a żeśmy zostali z tym Fikołkiem jak listonosz z odciskami.I weź się teraz czlowieku męcz.

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  ojp

No co zrobisz jak bez rozumni nie wiedzą gdzie krzyżyk postawić przy urnie : O!