Prokuratura wyjaśni sprawę wyskoczenia pacjenta z okna szpitala

Co się stało w widocznym na zdjęciu budynku, w którym mieści się oddział psychiatryczny? Odpowiedź na to pytanie znajdzie prawdopodobnie rzeszowska prokuratura. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Co tak naprawdę stało się na oddziale psychiatrycznym w Rzeszowie?

We wtorek w Super Nowościach ujawniliśmy, jako jedyni, sprawę wyskoczenia pacjenta z okna Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie. Po naszym artykule tym bulwersującym zdarzeniem zainteresowała się Prokuratura dla Miasta Rzeszów, która będzie sprawdzać, co się wydarzyło w szpitalu i ewentualnie kto jest za tę sytuację odpowiedzialny.

Jak dowiedzieliśmy się od Łukasza Harpuli, z-cy szefa Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów, sprawa została już oficjalnie zarejestrowana i będzie sprawdzana pod kątem art.160 par. 2 kk. Artykuł ten mówi: Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. – Zaznaczam jednak, że dopiero będziemy sprawdzać doniesienia zamieszczone w Super Nowościach i być może będziemy prowadzić tę sprawę zupełnie pod innym kątem – mówi prokurator Harpula.

Do zdarzenia miało dojść w ubiegłym tygodniu. Nasz informator powiedział nam, że mężczyzna wybił szybę na pierwszym piętrze krzesłem i wyskoczył na stojący przy budynku samochód. Mężczyzna miał doznać złamania nogi oraz pokaleczyć się o odłamki szyby. Dowiedzieliśmy się również, choć nieoficjalnie, że mężczyzna miał być wcześniej przypięty pasami bezpieczeństwa, a gdy został z nich odpięty, dostał „białej gorączki” i wyskoczył przez okno, prawdopodobnie chcąc uciec ze szpitala.

Od doktora Mariusza Jednakiewicza, który zastępuje w szpitalu dyrektora ds. medycznych, dowiedzieliśmy się, że pacjent trafił ponownie na oddział psychiatryczny. Doktor obiecał również Super Nowościom, że w środę po dokładnym zapoznaniu się ze sprawą, odpowie na nasze pytania dotyczące kwestii bezpieczeństwa na oddziale psychiatrycznym. Do sprawy powrócimy.

Grzegorz Anton

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
8 lat temu

moim zdaniem jest to nie wywiazywanie się z obowiazków,jeżeli taki pacjent trafia na oddział psychiatryczny,jest zagrożeniem dla siebie i innych to pielęgniarki nie powinny go odpinać z pasów.
A po za tym na takich oddziałach powinny być kraty w oknach żeby do takich sytuacji nie dochodziło.

fg
fg
8 lat temu

Ciekaw jestem jak to się skończy?