Przebudowa Grunwaldzkiej dopiero wiosną

W kwietniu zakończyły się badania archeologiczne na ul. Grunwaldzkiej. Wielu mieszkańców dopytuje, dlaczego miasto nadal nie rozpoczęło przebudowy deptaka. Jak się okazuje, powodem są wprowadzane zmiany w projekcie. Oprócz nowych granitowych płyt w nawierzchni, na ulicy pojawić się ma sporo zieleni. Prace ruszą jednak dopiero
w przyszłym roku.

Kilka lat temu władzom Rzeszowa udało się zmodernizować ul. 3 Maja i Kościuszki. Teraz podobny los czeka ul. Grunwaldzką, a w przyszłości część ul. Mickiewicza oraz Jagiellońskiej. Jeżeli chodzi o ul. Grunwaldzką, to do kwietnia trwały na jej obszarze badania archeologiczne. Naukowcy odkryli m.in. słynną Bramę Sandomierską, w której znajdował się kiedyś urząd celny pobierający myto, ale także drewniany bruk z „kocich łbów”. Miasto wystąpiło z pismem do Podkarpackiego Konserwatora Zabytków o zapoznanie się z wynikami badań i wydanie opinii na temat ewentualnych korekt w istniejącym projekcie modernizacji ulicy. Kilka miesięcy temu ratusz poinformował, że jednak trzeba wprowadzić zmiany w dokumentacji. – Chodzi m.in. o odwzorowanie historycznej kostki w rejonie ul. Kopernika i Kościuszki, a także wyeksponowanie miejsca, gdzie w przeszłości znajdowała się pomnik Grunwaldzki
– wyjaśnia dziś Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Ratusz, dysponując uzupełnionym projektem, przekaże go ponownie konserwatorowi.
– Może jeszcze w tym roku uda się ogłosić przetarg na inwestycje – podkreśla Chłodnicki. Prace budowlane ruszą więc zapewne dopiero wiosną przyszłego roku.
Z ul. Grunwaldzkiej zniknie brukowa kostka i zastąpią ją nowe granitowe płyty, takie same jak na ul. Kościuszki czy 3 Maja. Pojawi się mała architektura (ławki, kosze) oraz nasadzenia roślin. Prezydent zapewne będzie optował także za wprowadzeniem na deptak drzew, krzewów oraz nasadzeń kwiatów. W efekcie poprawi się estetyka deptaka oraz komfort poruszania pieszych.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 dni temu

Po co komu ten remont. Kostka wygląda dobrze i jeszcze lata by posłużyła. A tak w ogóle Panie Redaktorze, to teraz źle się chodzi po Grunwaldzkiej? Z jakiego powodu odczuwa Pan dyskomfort ? Szpilki się Panu zapadają?

ROMAN
ROMAN
3 dni temu

U nas remont co chwila tego samego bo lody się kręcą a kasiorka przepływa z konta na konto.
A kiedy remonty innych ulic tak 5-6 kilometrów od ratusza co?
A wiem za 100 lat!

jasmopm
3 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

bloger
bloger
4 dni temu

Pamietam jak po poprzednim remoncie ówczesny burmistrz piał z zachwytu na wykonana robotą,dodając ,że wyremontowana ulica będzie teraz na dlugo i bez remontu..

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
3 dni temu
Reply to  bloger

To kolejna ulica. Mają w planach remont kolejnej a nie powtórny remont.
Ty z Rzeszowa jesteś czy z jakiejś za przeproszeniem pstrągowej czy inego czudca że nie ogarniasz?

bloger
bloger
3 dni temu

pamietam jak przywiezli ciebie pierwszy raz do miasta w gnojnicach,to miałeś zawiązane oczy ,bo bałeś się auut

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 dni temu

Czytaj ze zrozumieniem koleś.

Blooyier
Blooyier
2 dni temu

Ten dziadek jyz tak ma ,mieszkanie chce wysepić od miasta ,mieszka na Broniewskiego, w bloku bez balkonu,Hihihihihi

bloger
bloger
2 dni temu
Reply to  Blooyier

współczuję ci Blooyier,że mimo heroicznych wysiłków pani od polskiego, tobie też nie udało wtłoczyć do gara z dwoma uszami zdolności czytania ze zrozumieniem.Czytaj komiksy najlepiej porno.W artykule jest o zbytecznym remoncie ulicy Grunwaldzkiej