Przebudowa ul. Grunwaldzkiej już w marcu. Najpierw wkroczą archeolodzy

Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. W marcu na ul. Grunwaldzką wejdą archeolodzy. Kolejna ulica na rzeszowskim deptaku doczeka się przebudowy.

Już niebawem kolejna ulica rzeszowskiego deptaka doczeka się przebudowy. W marcu na ul. Grunwaldzkiej swoje prace rozpoczną archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Koszt całej inwestycji wyniesie ok. 4 mln zł.

Pierwotnie zakładano, że przebudowa będzie miała miejsce na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Matejki. Nowy plan zakłada modernizację na całej długości ul. Grunwaldzkiej. – Chcemy zrewitalizować ul. Grunwaldzka w całości – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. Koszt inwestycji wyniesie ok. 4 mln zł.

Roboty budowlane zakładają m.in. wymianę nawierzchni na granitowe płyty (podobnie jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja), nasadzenia roślin oraz montaż małej infrastruktury. Remont rozpocznie się w tym roku, wcześniej swoje prace rozpoczną archeolodzy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Dokumentacja jest gotowa i na wiosnę, może ok. marca, chcemy wpuścić na nią archeologów – informuje Maciej Chłodnicki. Dodajmy, że w trakcie remontu ulica będzie dostępna dla przechodniów, na podobnych zasadach jak w przypadku remontu na innych ulicach rzeszowskiego deptaka.

Przypomnijmy również, że początkowo po remoncie ul. Kościuszki, miasto chciało przystąpić do rewitalizacji ul. Mickiewicza, tak aby odpowiadała ona standardom wprowadzonym m.in. na ul. 3 Maja. Nie mniej jednak, przez wzgląd na brak zgody konserwatora zabytków na wymianę nawierzchni, ul. Grunwaldzka uzyskała pierwszeństwo realizacji.

ra

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zenon
zenon
1 rok temu

Zasadnicze pytanie brzmi: czy obecna nawierzchnia wymaga wymiany?
Na terenie miasta jest wciąż sporo ulic naprawdę wymagających naprawy, ale widocznie zaprzyjaźniona firma od płyt granitowych mocno napiera…

ROMAN
ROMAN
1 rok temu

No było już o Grunwaldzkiej – pisałem nic nie ruszać archeologów wysłać gdzie indziej
Na tej ulicy kostka jest super wymienić te popękane i ubite : sprawdzałem do wymiany jest 10 ( dziesięć ) sztuk i po remoncie
4-miliony to koszt 1/2 ceny nowego mostu
– budować most skośny przez Wisłok a plany były.
Robić to co potrzebne i pilne a nie powstanie kolejny bubel za nasze.

hijena
hijena
1 rok temu

czyli ciąg dalszy maniany takiej jak na 3Maja za pieniadze spoleczeństwa

piotr58
piotr58
1 rok temu
Reply to  hijena

Co ty gupoty gadasz. Były brzydkie kocie łby a teraz jest po prostu ładniej.