Przejazd miejskim łącznikiem autostrady powinien być bezpłatny!

Mieszkańcy Podkarpacia mają nadzieję, że rzeszowski łącznik obwodnicy z autostradą będzie bezpłatny. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. We wrześniu rozstrzygnie się, czy kierowcy pojadą za darmo północą obwodnicą.

Jest szansa, że nie trzeba będzie płacić za przejazd miejskim łącznikiem autostrady A4 biegnącej przez Rzeszów. Wystarczy wpisać w ustawie odpowiedni zapis i taka możliwość pojawi się. Czy tak się stanie, będzie wiadomo we wrześniu.

O to żeby nie trzeba było płacić za przejazd 8-kilometrową tzw. północną obwodnicą Rzeszowa, która jest częścią autostrady walczy senator Kazimierz Jaworski. W innych regionach Polski w pobliżu dużych miast nie ma ani jednego odcinka autostrady za którego przejazd trzeb płacić. Tak ma być jedynie w Rzeszowie.

Jeszcze ówczesny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk wielokrotnie wpisywał kolejne miejskie odcinki autostrad, które mają być bezpłatne. Jednak z nieznanych przyczyn, jedynie ta spod Rzeszowa pozostawała płatna.

Senator Solidarnej Polski chce żeby ponad podziałami politycznymi wpisać do ustawy o autostradach zapis, aby odcinek węzeł Rzeszów Zachód-węzeł Rzeszów wschód był darmowy. Ma nadzieję, że parlamentarzyści z Podkarpacia przyłączą się i na wrześniowym posiedzeniu Sejmu zostanie ta sprawa przegłosowana o myśli kierowców. Jednak na razie członkowie podkomisji ds. autostrad odrzucili ten zapis w ustawie. Może się to zmieni, gdy komisja infrastruktury zajmie się tą sprawą.

***
W kampanii wyborczej do Senatu prezydent Tadeusz Ferenc obiecywał, że nie trzeba będzie płacić za przejazd tego odcinka autostrady. Skończyło się jednak na obietnicach. Jest jeszcze czas na zmianę w ustawie po myśli kierowców. Czy Rzeszów jak zwykle musi być ostatni w Polsce? W innych miastach udało się to załatwić. Podkarpaccy politycy powinni wspólnie działać na rzecz wprowadzenia bezpłatnego przejazdu przez północną obwodnicę. 

Mariusz Andres

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DYWAN
DYWAN
9 lat temu

…od kiedy to za przejazd drogą ekspresową w Polsce trzeba płacić…??? wszak cześć traktu autostrady A4 od węzła wschód do węzła zachód jest również drogą ekspresową S19… to się by „kupy nie trzymało”… ale kto by w ogóle o tym pomyślał…

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

no to jak tam się nie płaci i jest cacy a tu to co ? inny kraj nie Polska i o to pan,Jaworski musi walczyć czy to prawda czy wirtual czy Galicja to inny kraj ?

śmiech
śmiech
9 lat temu

Rynasiewicz wam mieszkańcy Rzeszówka darmową jazdę po obwodnicy załatwi, możecie spać spokojnie ;)