Przejdźmy na home office! Dlaczego tak wiele osób polubiło pracę zdalną?

Praca na określonych zasadach home office jest dla wielu osób przywilejem, o którym wcześniej mogli snuć jedynie marzenia. Współcześnie coraz częściej słyszy się o pracownikach zdalnych, którzy pojawiają się w biurze raz na kilka miesięcy lub w ogóle, pełniąc swoje obowiązki nawet z drugiego końca świata. To właśnie wygoda jest jedną z największych zalet, jaką wymieniają osoby pracujące w trybie home office. Na drugim miejscu w szeregu korzyści znajduje się oszczędność czasu i pieniędzy, jakie niektórzy przeznaczali na dojazd do pracy. Należy jednak zaznaczyć, że praca zdalna jest dla wielu bardziej wymagająca; potrzeba naprawdę dużo samodyscypliny i dobrej organizacji, by wykonywać swoje obowiązki efektywnie. Nie każdy ma też możliwość zadbania o przestrzeń sprzyjającą pracy, a jest to kluczową kwestią, jakiej w żaden sposób nie należy pominąć. Jak dobrze zorganizowana przestrzeń wpływa na efektywność? Istnieje kilka wskazówek na to, jak zaprojektować swoje własne domowe biuro – wielbiciele home office, to coś dla was! 

Detale, które wpływają na nasz nastrój – organizacja domowego biura

Od lat otrzymujemy informacje o tym, jak wielką wagę ma wystrój wnętrz, w których spędzamy większość naszego czasu. Mądrze zaprojektowane biuro poprawia koncentrację i efektywność pracy. Pracując w trybie w pełni zdalnym, wydzielenie przestrzeni pracy jest konieczne – w ten sposób zachowasz balans pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Obowiązki służbowe najczęściej wymagają ciszy i skupienia – niestety, w wielu przypadkach nie jest możliwe zaprojektowanie oddzielnego pomieszczenia na wymarzone biuro. Nie oznacza to, że idea domowej przestrzeni do pracy zdalnej jest niemożliwa do zrealizowania. Wręcz przeciwnie! Biuro zazwyczaj stanowi część pomieszczeń takich jak sypialnia czy salon. W małych wnętrzach szczególnie trzeba zadbać o to, by biuro było odpowiednio oddzielone od reszty mieszkania, co można uczynić za pomocą regału czy szafy biurowej. Takie rozwiązanie oferuje Cezas Glob, będący dystrybutorem mebli biurowych pochodzących od topowych producentów, którzy od lat wyposażają przedsiębiorstwa i osoby prywatne w funkcjonalne szafy, regały czy biurka objęte gwarancją i certyfikatami jakości. W zakładce cezasglob.pl/regaly-i-szafy-biurowe-/ możesz wybierać pomiędzy licznymi modelami mebli; o ich finalnym wyglądzie zawsze decyduje klient, bowiem każdy przedmiot można dostosować kolorystycznie wedle własnych upodobań. Współczesne możliwości oferują setki sposobów na organizację przestrzeni biurowej w przystępnej cenie. Nie musisz wydawać fortuny by zadbać o swój komfort!

 

Domowe biuro jako harmonijna przestrzeń

Praca w pełnym trybie zdalnym wzbudza zainteresowanie introwertyków. Maksimum prywatności i cisza w pomieszczeniu usprawniają procesy myślenia, tym samym sprawiając, że osiągają oni lepsze wyniki w wykonywanej przez siebie pracy. Jeżeli jesteś przed przejściem na home office i przewidujesz, że przy biurku będziesz spędzać więcej niż standardowe osiem godzin, zadbaj o swoją postawę – zakup funkcjonalne krzesło biurowe i pożegnaj się z bólem pleców. Zdaniem naukowców, dobrze jest wprowadzić do swojej prywatnej przestrzeni trochę roślinności; pomaga ona się odprężyć, a patrzenie na zielone liście pozwala odpocząć zmęczonym oczom. Ważne jest, by mimo pracy w trybie home office nie izolować się od otoczenia; to właśnie brak aktywności jest jednym z powodów, dla których ludzie rezygnują z trybu zdalnego. W większości przypadków to, jak radzimy sobie we własnych czterech ścianach jest kwestią wysoce indywidualną.  

 

Artykuł partnera