Przejedziemy pod wiaduktem przy ul. Batorego

Wczoraj fotoreporter Super Nowości był na placu budowy w okolicach nowego wiaduktu pod torami PKP. Po zakończeniu inwestycji ulica Batorego stanie się ulicą ślepą i nie będzie nią można dojechać do nowego wiaduktu. Fot. Wit Hadło

Do końca października ma zostać zakończona przebudowa kilku rzeszowskich ulic, m.in. Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego i Siemieńskiego. W ostatnich miesiącach roboty budowlane obejmowały m.in. budowę ronda u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry tuż przy siedzibie ZUS-u. Ta inwestycja ma poprawić komunikację w centrum Rzeszowa. Zaplanowano uruchomienie przejazdu pod torami kolejowymi przy ul. Batorego.

Dzięki tej inwestycji składającej się z wielu części kierowcy będą mogli przejechać od skrzyżowania w rejonie ZUS (ul. Głowackiego z aleją Piłsudskiego i ul. Targową) aż do ul. gen. Maczka i dalej w kierunku al. Wyzwolenia czy ul. Lubelskiej omijając al. Piłsudskiego, wiadukt Tarnobrzeski i ul. Marszałkowską.
Powstaje też nowa droga pod wiaduktem kolejowym przy ul. Batorego. Wprawdzie nowy wiadukt powstał jeszcze dwa lata temu w ramach przebudowy stacji kolejowej Rzeszów Główny, ale miasto nadal przebudowuje drogę pod tym wiaduktem. Odcinek ten dla ruchu zamknięto jeszcze we wrześniu 2019 r. Ratusz podpisał umowę na przebudowę tej drogi po tym, gdy kolej już oddała do użytku wiadukt.
Przed remontem przejazd pod starym wiaduktem stanowił duży problem dla kierowców. Był za wąski i odbywał się tam ruch wahadłowy. Był też za niski dla wyższych pojazdów. Teraz dla aut będzie więcej miejsca i ruch będzie się odbywał w obu kierunkach.
Ulica Batorego ma stać się ulicą ślepą, a ruch od ronda około budynku ZUS-u w kierunku wiaduktu przy ul. Batorego będzie się odbywał nową jezdnią, która budowana jest w rejonie ZOZ nr 2 oraz przebudowaną ulicą Styki.
Koszt tej inwestycji wyniesie 52 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag. Na razie nie są znane szczegółowe informacje o tej inwestycji, ale jak nas poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, zostaną przekazane przez ratusz w czwartek. Pełne informacje na ten temat opublikujemy w wydaniu piątkowym Super Nowości. Zdaniem władz miasta wszystkie odcinki inwestycji na kilku ulicach powinny się zakończyć pod koniec października. Jeśli będzie opóźnienie tego terminu, to tylko o kilkanaście dni – zapewnił nas Artur Gernand.

and