Przeszczep to szansa na drugie życie

RZESZÓW. Rzeszowskie Święto Transplantacji. 

24 i 25 maja, w ramach Święta Transplantacji odbędzie się cykl konferencji oraz piknik edukacyjny. Będzie to dwudniowe spotkanie środowiska lekarskiego, akademickiego oraz mieszkańców regionu, którego głównym przesłaniem stanie się propagowanie tematyki przeszczepiania narządów. Statystyki dotyczące oddawania i przeszczepiania narządów w regionie nie napawają bowiem optymizmem i wymagają mobilizacji wszystkich.

24 maja odbędzie się III Otwarta Konferencja Naukowa pt. „Przeszczep szansą na drugie życie” skierowana w głównej mierze do społeczności akademickiej oraz lekarzy rodzinnych z Podkarpacia. Wśród zaproszonych gości znajdą się znakomici specjaliści z wielu krajowych ośrodków związanych z transplantologią.

25 maja wszyscy mieszkańcy Rzeszowa i okolic mogą przyjść na Rynek, gdzie zaplanowano obfitujący w liczne atrakcje festyn z udziałem znanych gwiazd muzyki. W tym dniu na estradzie pojawią się także pacjenci, którym przeszczep uratował życie, dawcy, oraz uczestnicy Konferencji, których wystąpienia przybliżą mieszkańcom ideę transplantacji.

Gwiazdą wieczoru pikniku edukacyjnego będzie Ania Wyszkoni, Marcin Wyrostek oraz Trio ETC.

Organizatorami projektu są: Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Choroby Nowotworowe przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie oraz Centrum Medyczne MEDYK.

Anna Moraniec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Boletz
Boletz
8 lat temu

Bardzo proszę by ktoś poinformowany dodał informację gdzie dokładnie i jakich godzinach można się zarejestrować jako dawca szpiku.
Na plakacie jest napisane, że „podczas koncertu”, ale którego? Od 12:30 mają być jakieś występy, koncerty, itp. W dokładnym programie imprezy, dostępnym na stronie Medyka też ani słowa o tym.

A tak na marginesie, to jest jakaś kpina żeby taka akcja nie miała własnej strony internetowej albo przynajmniej jakiegoś fanpejdża na fejsbuku.

Ana
Ana
8 lat temu

Nie zakopujmy organów pod ziemią….. Niech ludzie mają szansę na ,w miarę normalne,życie. Na życie w ogóle…..

mieszkaniec z 1000-lecia
mieszkaniec z 1000-lecia
8 lat temu

Nie nalezy nic mowic kierowcom motocykli ze jezdza za szybko !
Ludzie czekaja na przeszczepy.