Przy ratuszu ma powstać aula miejska

Na tym parkingu, obok rzeszowskiego ratusza, ma być budowana miejska aula. Fot. Mariusz Włoch

Aula miejska  w Rzeszowie miałaby mieć dwa piętra. Z tego jedna kondygnacja znajdowałaby się pod ziemią. Byłaby tam sala amfiteatralna na 200 osób  i dodatkowo przestrzeń wystawiennicza. Taka jest wstępna propozycja dla nowego budynku, który ma stanąć obok ratusza. Jak dokładnie będzie wyglądał ten jakże potrzebny obiekt, na razie nie wiadomo. 

Szczegóły auli będą znane, gdy w ramach konkursu ogłoszonego przez władze miasta, opracowana zostanie koncepcja architektoniczna budynku. Nowy obiekt ma stanąć na terenie obecnego parkingu, który zlokalizowany przy rzeszowskim ratuszu. Aula miałaby służyć do organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Jeszcze na początku 2023 r. Biuro Architekta Miejskiego ogłosiło przetarg na wykonanie założeń do programu funcjonalno-użytkowego dla takiego budynku. Wyłoniono firmę ASA Architekci, która kosztem 22 tys. zł opracowała założenia. Teraz trzeba ogłosić konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej. 

Janusz Sepioł, architekt miejski, jest za powstaniem obiektu  w miejscu parkingu. W tym nowym budynku, jak tego chce architekt,  będzie przestrzeń wystawiennicza, która posłuży do organizacji różnego rodzaju miejskich uroczystości. Taka aula jest nieodzowna, bo w ratuszu jest na to za mało miejsca. 

and