Przy stadionie brakuje stojaków na rowery

Tak obecnie wygląda „parkowanie” rowerów przy stadionie miejskim w Rzeszowie. Rozwiązaniem tego problemu mogłyby być stojaki na jednoślady. Fot. Wit Hadło

Na mecze piłkarskie, które odbywają się na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej, kibice przyjeżdżają nie tylko samochodami. Również rowerami. Zarówno dla właścicieli aut, jak i jednośladów brakuje miejsc na postój ich pojazdów. Jeśli chodzi o rowerzystów, to nie pomyślano o montażu stojaków na rowery i kibice zapinają swoje rowery na barierkach ogrodzenia, albo nawet na znakach drogowych. Na razie miejscy urzędnicy nie przewidują instalacji stojaków na jednoślady.

W miniony piątek na stadionie przy ul. Hetmańskiej został rozegrany mecz Apklan Resovii z Wisłą Kraków i na trybunach zasiadło 6 tys. kibiców. Wielu z nich, wykorzystując sprzyjającą pogodę, wybrało się na mecz rowerami. Problem w tym, że nie mieli ich gdzie zostawić. – Przy stadionie brakuje stojaków na rowery, dlatego ludzie przypinają je do barierek i siatki wokół obiektu – mówi nam pan Bartosz, jeden z rowerzystów, który w piątek wybrał się na mecz.
O całą sprawę zapytaliśmy Rafała Grelę, prezes Rowery.Rzeszow.pl Stowarzyszenie Rzeszowskich Rowerzystów. – Złożyliśmy wniosek do Urzędu Miasta i w ciągu najbliższych miesięcy w Śródmieściu zamontowanych zostanie kilkadziesiąt stojaków na rowery. W planach mamy przedłożenie kolejnego wniosku, tym razem chcielibyśmy, żeby urzędnicy wyrazili zgodę na montaż stojaków obok Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Teraz rowerzyści zostawiają swoje jednoślady przy barierkach ogrodzenia i przy znakach drogowych. Tak nie powinno być – mówi.
O to, czy montaż stojaków rowerowych przy stadionie będzie możliwy w najbliższym czasie, zapytaliśmy także mailowo pracowników Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta.
Przykład z Zabrza
Inne rozwiązanie z bezpiecznym przechowywaniem rowerów znaleziono w Zabrzu, gdzie klub piłkarski Górnik uruchomił nową bezpłatną usługę dla kibiców „Przechowalnię rowerów”. W niej można zostawić swój jednoślad i jednocześnie uzyskać zniżkę na wybrane produkty w Sklepie Kibica. Zostawienie roweru jest bezpłatne, zaś przechowalnia jest uruchamiana na godzinę przed rozpoczęciem meczu, a zamykana godzinę po jego zakończeniu. Może zatem warto też i tym tropem pójść w Rzeszowie i zastanowić się nad podobnym rozwiązaniem?
and