Przy szkołach powstaną wiaty rowerowe

Parking na rowery na Nowym Mieście może pomieścić 50 jednośladów. Takich miejsc w Rzeszowie ma być więcej. Fot. Wit Hadło

W styczniu ub.r. informowaliśmy czytelników „Super Nowości” o tym, że na Nowym Mieście przy ul. Świadka powstał zadaszony parking dla 50 rowerów. Wiata cieszy się olbrzymią popularnością i w okresie letnim ciężko znaleźć w niej wolne miejsce. Miasto już pracuje nad budową kolejnych pięciu parkingów, które zostaną rozlokowane przy miejskich szkołach.

Ostatnie dwa lata to istny boom na korzystanie z rowerów. Mowa o rozwiązaniu nie tylko proekologicznym, ale także prozdrowotnym. Dobrze o tym wiedzą mieszkańcy Rzeszowa, którzy coraz chętniej poruszają się po mieście jednośladami. Na wielu osiedlach widać jednak problem z przechowywaniem pojazdów. Nie każdy posiada komórkę lokatorską, a nawet jeżeli nią dysponuje, to nierzadko jest ona przepełniona. Ponadto wnoszenie do bloków rowerów (często bez windy) bywa uciążliwe. W związku z tym w styczniu 2020 r. w ramach RBO na Nowym Mieście przy ul. Świadka powstał zadaszony parking dla 50 rowerów. Koszt inwestycji wyniósł blisko 145 tys. zł. Obiekt jest monitorowany i oświetlony. W okresie letnim cieszy się olbrzymią popularnością i niemal cały czas jest przepełniony jednośladami.
W związku z tym ZTM pracuje teraz nad kolejnymi zadaszonymi wiatami, które mają powstać przy rzeszowskich szkołach.
– Istnieje pomysł, aby wybudować przy szkołach pięć parkingów, w których będzie można bezpiecznie pozostawić rower. Obecnie trwają rozmowy co do ich lokalizacji. Wiaty pomieszczą około 50 rowerów i będą monitorowane oraz oświetlone. W budżecie miasta nie ma środków zapisanych na ten cel, ale chcemy wprowadzić do niego takie zadanie. Liczymy, że uda się wybudować parkingi jeszcze w tym roku – przekonuje Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa. Nie wiadomo jeszcze, przy których placówkach miasto zrealizuje inwestycje. Do sprawy wrócimy.

kl

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lowdiee
1 rok temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.

sentimz
1 rok temu

Whoever it was on here that prescribed the site Emini S&P Trading Secret I need to say much appreciated.

sentimz
1 rok temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.

rzeszowiak
rzeszowiak
1 rok temu

Ciekawe kto przy szkolach bedzie pilnowal tych rowerow i podnosil je na stanowiska jakie sa na wysokim parkowaniu. Tam by musial byc staly posterunek ktory by sprawdzal kazdego parkujacego czy czasami nie probuje podmienic stare zardzewiale rury na nowy rower.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Dobrze byłoby też postawic zwykłe stojaki na rowery przy co niektórych przystankach autobusowych. Zwłaszcza tych na obrzeżach miasta, gdzie zagęszczenie domów jest mniejsze i odległość do przystanku duża.

zaczernie kss
zaczernie kss
1 rok temu

a mafia vatowska z Zaczernia dalej na wolności