Przydatne funkcje klimatyzatorów przenośnych

Montowanie klimatyzacji w biurach, lokalach jak również w mieszkaniach i domach to już codzienność. Nowoczesne modele klimatyzatorów przenośnych mają dodatkowe funkcje, mogą nawet ogrzewać i osuszać mieszkanie!

Praktyczny klimatyzator przenośny na zimę!

Klimatyzator przenośny typu monoblok – to klimatyzator jednoczęściowy, w którym skraplacz oraz parownik znajdują się w jednej obudowie.

 

Ich największą zaletą jest mobilność – za pomocą kółek można przemieszczać go do innych pokoi oraz łatwość montażu, który z powodzeniem wykonasz samodzielnie bez pomocy specjalistów, w przeciwieństwie do klimatyzacji stałej (typu split), której montaż wymaga pozwolenia od spółdzielni lub zarządcy budynku.

 

Klimatyzator przenośny z funkcją grzania jest praktycznym, całorocznym urządzeniem – chłodzi latem, ogrzeje zimą, a dodatkowo będzie osuszał i wentylował powietrze.

 

Do chłodzenia i ogrzewania klimatyzatorem niezbędne jest podłączenie rury wyrzutowej i wystawienie jej przez okno. Dzięki niej ciepło podczas chłodzenia odprowadzane jest na zewnątrz.

 

W przypadku osuszania mieszkania z nadmiaru wilgoci (powyżej 60%) rury nie podłącza się. Jak to działa? Klimatyzator zachowuje stałą temperaturę wypuszczając ciepłe i chłodne powietrze do pomieszczenia. Więcej o osuszaniu powietrza klimatyzatorem dowiesz się w artykule: klimatyzator przenośny usunie wilgoć i pleśń – artykuł.

Przydatne funkcje w użytkowaniu klimatyzatora przenośnego

Każdy klimatyzator ma funkcje chłodzenia, osuszania i wentylowania, ale nie każdy ma funkcję grzania – taki klimatyzator okaże się niezawodny podczas chłodniejszych dni.

 

Przydatne funkcje klimatyzatorów przenośnych:

  • Funkcja Swing – równomierne rozprowadzanie zimnego/ciepłego powietrza.
  • Regulacja temperatury – niektóre klimatyzatory przenośne umożliwiają ustawienie temperatury do nawet 32 st.
  • Timer – pozwala na automatyczne zaplanowanie włączenia urządzenia lub wyłączenia.
  • Sterowanie pilotem – niektóre modele klimatyzatorów oferują do urządzenia standardowy pilot, a niektóre pilot z wyświetlaczem, na którym podana jest aktualna temperatura.
  • Sterowanie aplikacją

Dla kogo polecany jest klimatyzator przenośny?

  • dla osób, które nie mogą z różnych względów zamontować klimatyzacji na stałe,
  • mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, bloku lub kamienicy,
  • dla osób poszukujących taniego i szybkiego sposobu na ochłodzenie mieszkania,
  • zależy Ci na mobilności i przemiennym ochładzaniu mieszkania.

Uważaj na klimatory

Klimatory podwyższają wilgotność – klimator inaczej klimatyzer mylnie nazywany jest klimatyzatorem. Klimator nie obniża temperatury powietrza, a jedynie zwiększa wilgotność w pomieszczeniu emitując chłodną, mokrą mgiełkę podobnie jak nawilżacz powietrza. Największą różnicą pomiędzy klimatyzatorem, a klimatorem jest brak rury wyrzutowej.

 

Sprawdź tanie klimatyzatory pokojowe z dobrymi parametrami oraz funkcjami dodatkowymi do 1300 zł.