Przyjdź, posłuchaj i rzuć palenie

W budynku NFZ przy ul. Zamkowej 8 będzie można zmierzyć poziom ciśnienia krwi i wykonać smokolajzer. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W środę, 29 maja, w budynku NFZ przy ul. Zamkowej 8, w godz. 10-13 będzie można zmierzyć poziom ciśnienia krwi i wykonać smokolajzer – poziomy wydychanego tlenku węgla (palacze).

Pracownicy Biura Programu Prewencji Pierwotnej dla województwa Podkarpackiego z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Kuratorium Oświaty oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie będą udzielać porad jak rzucić palenie i rozdawać ulotki i broszury na temat szkodliwości palenia.

3 czerwca podobna akcja odbędzie się w Domu Kultury na Nowym Mieście i Osiedlu Mieszka I, gdzie dodatkowo zorganizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci, poświęcony tej tematyce.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Podkarpackie Centrum Onkologii jako jeden z 14 ośrodków w Polsce realizuje zadania Prewencji Pierwotnej Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich na terenie województwa podkarpackiego i ma na celu jak najwcześniejsze wykształcenie zachowań prozdrowotnych. W jego ramach w Zespole Szkół nr 3 oraz VIII LO trwa konkurs plastyczny “Palenie szkodzi, niszczy, truje” (wystawa pokonkursowa w holu). Młodzież przygotowała też audycję na temat szkodliwości palenia, która emitowana jest przez radiowęzeł i gazetkę szkolną.

W Gimnazjum nr 1 w dniach 27-29 maja we wszystkich klasach na godzinie wychowawczej i lekcjach biologii poruszano tematyka szkodliwości palenia.

am

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments