Ratusz ma nowy pomysł na sąsiedzką ścianę

Ratusz chce, by na tej niezagospodarowanej ścianie pojawiła się profesjonalna freskografia. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Już nie zegar słoneczny czy mural z motywem historycznym lub przyrodniczym, ale freskografika ma powstać na niezagospodarowanej ścianie nieopodal ratusza, która należy do sąsiadującego z nim budynku.

To najnowszy pomysł ratusza, który już od kilku miesięcy szuka koncepcji na jej zagospodarowanie. Czy tym razem doczekamy się artystycznego dzieła, tego nie wiadomo. Możliwe, że pomysł umrze śmiercią naturalną, jak dwie wcześniejsze koncepcje.

Przypomnijmy. Początkowo na ścianie miał zostać zamontowany zegar słoneczny, a okalać miał go profesjonalny mural (w zamyśle efektowne malowidło przestrzenne). W rezultacie okazało się, że zegar słoneczny na tak zlokalizowanej ścianie nie zadziała, a pomysł z muralem również nie wypalił.

Teraz urzędnicy z ratusza postanowili poprosić o pomoc Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie. W kilkunastu propozycji wybrano jedną, która zostanie zrealizowana na ścianie w formie freskografii – ozdobi ją wielkoformatowy wydruk, który zostanie do niej przytwierdzony za pomocą aluminiowego stelażu. Zanim to się jednak stanie, potrzebna będzie zgoda nowego właściciela kamienicy i konserwatora zabytków. Koszt stworzenia freskografii to 20 tys. zł.

ksz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
blokers
blokers
8 lat temu

coooo?kolejny pomysł Tadkowi nie wypalił?To może zadziala parometrowa klepsydra.Piach mozna sprowadzic po znajomosci z Dubaju

markoni
markoni
8 lat temu
Reply to  blokers

najlepiej podobiznę ferenca będzie to pomnik pierwszy za życia który sobie sam odsłoni. Natomiast juz niech zaplanuje następne może zwieńczyć okrągłą kładkę rzeźbą ,żeby było taniej np. lenin z nowej huty jest podobny do ferenca