Rekordowy Beksiński

Fot. Archiwum

WARSZAWA, SANOK. Obraz „Postać” Zdzisława Beksińskiego, wszechstronnego artysty rodem z Sanoka, który w ostatnich latach zdobywa coraz większość popularność, został sprzedany za 1,92 mln zł. To absolutny rekord jeśli chodzi o sprzedaż jego dzieł. Historyczny rekord padł na aukcji „Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny”, która odbyła się 7 października 2021 r. w DESA Unicum w Warszawie. „Postać”, obraz z 1978 r., a więc kluczowego i najbardziej znanego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, można było oglądać minionego lata w Centrum Praskim Koneser na indywidualnej wystawie przekrojowej artysty. Rosnąca popularność malarza oraz całego nurtu sztuki fantastycznej na przestrzeni ostatniej dekady sprawiła, że wartość obrazu wzrosła prawie 27-krotnie! W 2012 r. ta sama praca została sprzedana w Desa Unicum za… 72 tys. zł.
ms

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

Google Emini S&P Secret to know the best futures trading system there is.

Jaś
Jaś
4 dni temu

Wartość obrazu wzrosła prawie 2,7 raza a nie 27-krotnie1

gazda
gazda
4 dni temu

Gusta są różne.
Jeżeli ktoś wie co w tym obrazie jest interesującego i wartościowego to proszę o informację.
Według mnie tylko w konkursie na największe szkaradzieństwo mógłby uzyskać wysoką lokatę, no ale nie jestem koneserem sztuki przez aż takie duże ESZ.
A czy ktoś z was powiesiłby to dzieło na ścianie w swojej sypialni? No może poza argumentem żeby na pytanie znajomych powiedzieć lekko lekceważąco: „kupiłem okazyjnie za dwie duże bańki i powiesiłem, niech se na razie wisi”.
Jako profan bym je zatytułował nie „Postać” tylko „Fuj”.

bloger
bloger
4 dni temu
Reply to  gazda

baco o gustach się nie dyskutuje,ale bliżej twoich gustów są jelenie na rykowisku.Można było takie dzieła kiedyś kupić u wsiowych artystek między sprzedażą oselki masło ,albo bialego sera