Remont kina „Jedność” potrwa do końca roku

Modernizacja obejmie również obiekt Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury
w Sędziszowie Młp, w którym znajduje się kino „Jedność”. Fot. Paweł Galek

SĘDZISZÓW MŁP. Dopiero w nowym roku mieszkańcy miasta i okolic będą mogli znowu skorzystać z usług sędziszowskiego kina „Jedność”. Warto będzie jednak czekać, bo warunki, jakie tam zastaną, będą dużo lepsze niż wcześniej. Obecnie trwa tam generalny remont. Urząd Miejski pozyskał na ten cel 260 tys. zł z ministerstwa kultury, a resztę dołożył sam.
Ostatni seans kino „Jedność” wyświetliło ponad miesiąc temu. Chwilę później z sali zniknęły wszystkie stare krzesełka i pojawiła się ekipa remontowa. Obecnie trwają prace w sali widowiskowej. Poprawiono sufit i zamontowano LED-y. Następnym etapem jest wymiana posadzki i krzesełek. Potem remont przeniesie się na scenę. Zmiany czekają m.in. ściany. Zostaną one wymalowane na czarno. Chodzi o to, żeby przy niektórych widowiskach, występach i koncertach tam organizowanych zza kulis nie wyłaniało się jaskrawe tło.
Modernizacja obejmie także obiekt Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, w którym znajduje się kino „Jedność”. Zrekonstruowano już attyki (górny element elewacji budynku w postaci ścianki, balustrady lub rzędu sterczyn). Kolejnym etapem będzie wykonanie nowego poszycia dachowego siedziby sędziszowskiego MGOK.
Ostatnia modernizacja kina „Jedność” miała miejsce pięć lat temu. Doposażono je wówczas w nowoczesny sprzęt dzięki dotacji z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Udało się również wyposażyć kino w technologię 4K. Generalny remont przeszedł hol kinowy, gdzie powstały kasy biletowe, a także stoisko z popcornem i napojami.

pg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciotka z Ropczyc
ciotka z Ropczyc
4 dni temu

Sędziszów Młp ma ten Dom Kultury przez pomyłkę jaka się wydarzyła za czasów komuny. Ten obiekt miał powstać w SĘDZISZOWIE a nie w Sędziszowie Młp.

Normalny
Normalny
3 dni temu

To jest miejska legenda wymyślona przez cebularzy którzy zazdrościli nowego Domu Kultury, bo w Cebulowie nie wybudowali

Chłop ze Wsi Rzeszów
Chłop ze Wsi Rzeszów
2 dni temu

Ciotka Ty tak na poważnie?