Robert Makłowicz przyjedzie do Rzeszowa rozmawiać o festiwalu

Jeszcze w maju w Rzeszowie pojawił się Robert Makłowicz,
gdzie wsparł w wyborach prezydenckich Konrada Fijołka. Fot. Wit Hadło

14 września do Rzeszowa przyjedzie znany podróżnik i ekspert kulinarny Robert Makłowicz. Wraz z prezydentem Konradem Fijołkiem, restauratorami i hotelarzami będzie rozmawiał o przyszłorocznej, pierwszej edycji Festiwalu Kulinarnego Karpaty na Widelcu.

Jeszcze w trakcie kampanii wyborczej prezydent Konrad Fijołek gościł w Rzeszowie podróżnika Roberta Makłowicza. Miłośnik kuchni wsparł wówczas obecnego włodarza miasta i obiecał, że jeżeli ten wygra wybory, to pomoże stworzyć w stolicy regionu wydarzenie podobne do tego we Wrocławiu, które nosi nazwę festiwal „Europa na Widelcu”. – Tu zorganizujemy festiwal „Karpaty na widelcu” – obiecywał w maju Makłowicz. Jak wyjaśniał, chodzi o imprezę podkreślającą rangę małych ojczyzn. – Powstałaby inicjatywa, podczas której lokalni kucharze wcielaliby się w rolę przedstawicieli regionów karpackich i prezentowali pod ich barwami różnorodne smaki i potrawy. Chcemy ponadto zorganizować kiermasz, gdzie prezentowaliby się producenci win, serów, miodów czy słodyczy. Kolejny punkt to element rywalizacji, np. turnieje nalewek lokalnych, a także przegląd filmów o tematyce kulinarnej – wyjaśniał podróżnik. „To produkt turystyczny, który buduje markę” – można było usłyszeć.
Pomysł realizacji festiwalu wciąż jest żywy i, co więcej, nabiera rozpędu. – Już 14 września w Rzeszowie odbędzie się otwarte spotkanie z Robertem Makłowiczem, dotyczące przyszłorocznej, pierwszej edycji Festiwalu Kulinarnego Karpaty na Widelcu. Serdecznie zapraszamy wszystkich restauratorów, szefów kuchni, hotelarzy, producentów tradycyjnych wyrobów kulinarnych oraz wystawców zainteresowanych przyszłorocznym Festiwalem Karpaty na Widelcu, który zorganizowany będzie w Rzeszowie jako pierwsza wielka impreza kulinarna w naszym mieście – informuje Urząd Miasta Rzeszowa. Kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się spotkanie? W Sali Konferencyjnej Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie o godz. 10. Wstęp jest wolny.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
habeins
10 dni temu

Emini S&P Trading Secret has the best strategy and the most accurate methods to become a successful trader. Just Google Emini S&P to learn more.

Jan
Jan
10 dni temu

Po cholerę go tu niesie. To prostak.

Mietek
Mietek
8 dni temu
Reply to  Jan

odezwał się tępak

ruskowsianin
ruskowsianin
11 dni temu

Wujku, wujku pan Maklakiewicz przyjedza do Rzeszowa.
Nie denerwuj sie dziecko.
Przyjedzie – pogada i odjedzie.
I dalej bedzie tak samo.

bloger
bloger
12 dni temu

Brawo ! Rzeszów będzie miał pierwszą dużą imprezę kulturalną