Robert Makłowicz: – Rzeszów stanie się kulinarną stolicą regionu

We wrześniu przyszłego roku Robert Makłowicz, który wczoraj gościł w Rzeszowie (nz. podczas konferencji na Rynku), będzie współorganizował w nim festiwal „Karpaty na Widelcu”. Fot. Wit Hadło

– Festiwal „Karpaty na Widelcu” będzie wyjątkowym wydarzeniem – zapewniał Robert Makłowicz, znany i ceniony ekspert kulinarny, który wczoraj gościł w Rzeszowie. Podróżnik spotkał się m.in. z lokalnym środowiskiem gastronomicznym, mieszkańcami,
a także z prezydentem Konradem Fijołkiem. Celem jego wtorkowej wizyty było oficjalne ogłoszenie organizacji we wrześniu przyszłego roku w stolicy Podkarpacia wielkiej kulinarnej imprezy.

W trakcie kampanii wyborczej prezydent Konrad Fijołek gościł w Rzeszowie podróżnika Roberta Makłowicza. Miłośnik kuchni wsparł wówczas obecnego włodarza miasta, deklarując, że jeżeli ten wygra wybory, to pomoże stworzyć w stolicy regionu festiwal kulinarny. Wczoraj Makłowicz ponownie przyjechał do Rzeszowa, gdzie najpierw spotkał się z branżą gastronomiczną oraz hotelarzami w celu omówienia szczegółów imprezy, a następnie z prezydentem Konradem Fijołkiem, informując o wydarzeniu. Entuzjazmu nie krył także sam włodarz. – Na rzeszowskim Rynku pojawił się fantastyczny człowiek, Robert Makłowicz. Wspólnie chcemy ogłosić, że dotrzymujemy słowa i w Rzeszowie zorganizujemy ważny festiwal „Karpaty na Widelcu” – deklarował prezydent. – Porządna impreza wymaga czasu, aby ją zrealizować. To będzie wyjątkowy i wielowątkowy festiwal. Rzeszów stanie się stolicą całego karpackiego łuku jeżeli chodzi o kulinaria i kulturę – obiecywał Makłowicz, wskazując, że na spotkaniu z lokalnym środowiskiem gastronomicznym i hotelarskim pojawiło się ponad 100 osób.
– Był entuzjazm – mówił.

Olbrzymi potencjał

Głównym punktem przyszłorocznej imprezy, która planowana jest na wrzesień, ma być kiermasz produktów regionalnych, który będzie odbywał się od środy do niedzieli. Sama zasadnicza część festiwalu ruszy dopiero w piątek. – Pojawią się również wydarzenia okołofestiwalowe. To nie tylko degustacje potraw czy salon win karpackich, ale także koncerty muzyczne etno z rejonu Karpat, festiwal karpackich książek, konkurs karpackich produktów rolnych i turniej nalewek – tłumaczył.
Prezydent, jak i podróżnik zgodzili się, że Rzeszów skrywa olbrzymi potencjał. – We Wrocławiu w strefie wydawania posiłków zaledwie w ciągu paru godzin sprzedano 50 tys. porcji. Nawet mając na uwadze fakt, że Wrocław jest większy niż Rzeszów, to myślę, że tutaj wydanych zostanie około kilkunastu tysięcy dań – podkreślał Makłowicz. Stać ma się to głównie dlatego, że ceny dla przybyłych osób nie będą wygórowane. Chodzić ma o to, aby każdy mieszkaniec regionu mógł spróbować karpackiej kuchni, nie wydając przy tym dużych pieniędzy. Szczegóły wydarzenia będą wypracowywane w najbliższych miesiącach, a o ich efektach będziemy informować.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SAMBAYS
3 dni temu

Want and effortless approach to do Emini S&P trading? Google Emini S&P Trading Secret to learn more.

orwas
6 dni temu

Google Emini S&P Secret to know the best futures trading system there is.

Mieszkaniec z Kmity
Mieszkaniec z Kmity
6 dni temu

Nalezy jeszcze dodac ze ; Na Podkarpaciu jest najwieksza ilosc CIEMNIAKOW i przyglupow (ufajacych oszalalym alkoholikom z PiS-u sypiajacym na styropianie) i marzacym tylko o tym aby nic nie robic, odgonic od koryta “komuchow” i zajac ich miejsca. Podlota która gotowa byla się ześwinić do szczętu tylko po to aby się „ustawić” kosztem krzywdy Polaków… Jak ta Polska ma egzystowac ??!! A jeszcze do tego ta banda zlodzieji w sejmie i roznych zarzadach ktorzy doja te reszki bo dzwigajac ta Polske to ja trzymali za cycki to i teraz maja mleczko. Robole to jak te Polske dzwigali to pewnie ja… Czytaj więcej »

Alina
Alina
6 dni temu

Witali wołali pan prezes ,pan wódz.
Kwiaty da niego igrzyska dla czerni,
wódz a za wodzem wierni.

Fragment z utworu krakowskiego kabaretu,,Ostatni oddech Kaczuchy,,
.
Teraz zamiast inwestycji w mieście będą miejskie igrzyska.
Żona redaktora z lokalnej TVP wcześniej latała po galeriach z tow. naczelnikiem a teraz specjalista od kultury masowej.Podobnie jak tow. Kowalska z Dynowa nauczycielka jęz.rosyjskiego bez konkursu specjalista od transportu masowego.Czy w Rzeszowie nie ma ludzi z wykształceniem i charakterem tylko sami wazeliniarze z polecenia robią karierę.

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  Alina

jedną z uciążliwości miejskich w Rzeszowie,to komunikacja zbiorowa. Tylko laik,albo tępy aparatczyk partyjny dopuści ,żeby w stolicy regiony,mieście wojewodzkim,mieście akademickim autobusy jezdziły z półgodzinnymi przerwami. Zwiedzałem nie dawno biedny i zapuszczony Wałbrzych ,tam na licznych liniach miejskich autobusy kursują co 12-15 minut, a do zamku w Ksiązu co 10 min. I z tego powodu w mieście jest mały ruch samochodowy. Należy w trybie pilnym podziękować za zajmowanie dobrze płatnego stołka tej komunikacyjnej ignorantce z Dynowa !! WRzeszowie jest wiele świetnie wykształconej młodziezy !!

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  bloger

zapomniałem dodać ,dyrektorka rzeszowskiego ZTM dawno nabyła uprawnienia emerytalne i jej zatrudnianie to tylko blokada etatu

Jan Pakosławic Rzeszowski

„… koncerty muzyczne etno z rejonu Karpat, festiwal karpackich książek, konkurs karpackich produktów rolnych i TURNIEJ NALEWEK – tłumaczył.
Prezydent, jak i podróżnik zgodzili się, że Rzeszów skrywa olbrzymi potencjał”.
Kompromitacja.

Robek
Robek
7 dni temu

Już widzę jak będą do Rzeszowa walić tłumy przyjezdnych żeby zjeść schabowego po karpacku.

hijena
hijena
7 dni temu
Reply to  Robek

Impreza będzie się nazywa Kulinarna Rzeszowska Jesień

KLIK
KLIK
7 dni temu

Kiedy będą światła na skrzyżowaniu Sikorskiego i Nowowiejskiej. Ile jeszcze
musi być ofiar. Oczywiście skrzyżowanie powstało za Ferenca co wizjonerów od ruchu drogowego sprowadził z Krakowa. Nowa wybudowana ulica Urocza jest torem wyścigowym dla sprowadzonych tam państwa z wioski do nowych familoków.
Wyjazdy z bocznych uliczek bez właściwej widoczności, to loteria, będzie dzisiaj „blacha” a może jutro. Nowy Prezydent stare Dziadostwo.

hm?
hm?
5 dni temu
Reply to  KLIK

A jakież tam ostatnio ofiary miałeś? :) Człowieczka co się rowerem wpier.dolił na przejście dla pieszych nie patrząc czy coś jedzie? :)

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 dzień temu
Reply to  hm?

Prawdą jest, że z Nowowiejskiej na Sikorskiego w kierunku Rejtana jest ciężko wyjechać, ale zawsze można pojechać do Granicznej, a tam to już pikuś.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 dni temu

Igrzysk (turniej piłkarski U-20) i chleba (Karpaty na widelcu) !!!
I już lud zadowolony do urn poleci :) Ale hola, hola panie Prezydencie. Mieszkańcy potrzebują też rzeczowych inwestycji i postępu w budowie dróg, mostów, oświetlenia ulic, monitoringu miejsc niebezpiecznych itp. itd., a nie tylko zamykania ulic dla ruchu, likwidacji miejsc parkingowych, obniżania krawężników i budowy podpór dla rowerzystów. To działania pod publiczkę, a na nie mieszkańcy się nie nabiorą.