Rower magnetyczny czy orbitrek – co jest w stanie lepiej nas odchudzić?

Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, oprócz stosowania diety konieczna jest również wzmożona aktywność fizyczna. Jeśli nie jesteś zwolennikiem treningów na świeżym powietrzu lub siłowni, możesz spalać kalorie w domowym zaciszu, z pomocą odpowiedniego stacjonarnego sprzętu. Najpopularniejsze domowe urządzenia sportowe to rowerki magnetyczne oraz orbitreki.

Rower magnetyczny – prosty i skuteczny

Rower magnetyczny to stacjonarne urządzenie sportowe, które jest bardzo proste w użyciu – wystarczy na nie wsiąść i zacząć pedałować. Na rynku znaleźć można różnego rodzaju modele, różniące się od siebie dodatkowymi funkcjami. Trening na rowerze stacjonarnym angażuje głównie dolne partie ciała, dlatego warto do planu treningowego dołączyć jeszcze inne ćwiczenia, np. z użyciem taśm. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule: „Przewodnik o taśmach TRX dla początkujących. Gdzie kupić i jak je zamontować w domu?”.

Orbitrek – co to za maszyna?

Orbitrek to w kolei sprzęt, za pomocą którego można ćwiczyć zarówno dolne, jak i górne partie ciała. Podczas treningu wykonywane są ruchy nóg oraz rąk, przy jednoczesnym spięciu mięśni brzucha. Oznacza to możliwość równoczesnej pracy nad wieloma partiami ciała. Dostępne na rynku modele orbitreków, podobnie jak rowerów stacjonarnych, są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak choćby możliwość monitorowania postępów treningu oraz wybór planu ćwiczeń.

Cheerful young female working up on exercise equipment in modern gym

Orbitrek czy rowerek – który sprzęt lepiej sprawdzi się podczas odchudzania?

Orbitrek, jako urządzenie stymulujące różne partie mięśni, pozwoli szybciej osiągnąć efekty odchudzania. Należy jednak pamiętać o tym, że trening na tym sprzęcie jest znacznie bardziej intensywny niż jazda na rowerku. Dlatego osoby, które nie są przyzwyczajone do aktywności fizycznej, powinny zaczynać od ćwiczeń o niskiej intensywności – np. piętnastominutowego treningu w zrównoważonym tempie. Jeśli rozważasz zakup sprzętu do domowej siłowni, polecamy sklep prosportowy.pl, w którym znajduje się szeroka gama produktów wysokiej jakości w bardzo przystępnych cenach.

Należy pamiętać, że w zdrowym ciele zdrowy duch, a aktywność fizyczna przynosi efekty nie tylko w postaci zgrabnej sylwetki, ale także lepszego samopoczucia, o które warto zadbać zwłaszcza jesienią, kiedy aura nie jest przyjazna.

Artykuł partnera