Rozgadani małżonkowie trafią do sądu

KROSNO. Mąż i żona pracujący w tej samej firmie transportowej, odpowiedzą przed sądem za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Jadąc autobusami obok siebie, małżonkowie prowadzili jeszcze beztroską pogawędkę przez radio CB. Ich zachowanie zarejestrowała kamera policyjnej vectry.

W miniony piątek, patrol policji zauważył na na ul. Podkarpackiej w Krośnie (część trasy Przemyśl-Nowy Sącz), dwa autobusy. jadące obok siebie na sąsiednich pasach ruchu. Pomimo, że na tym odcinku drogi dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, po chwili obydwa autobusy przyśpieszyły do 94 km/h. Przez cały czas policjanci mogli również słyszeć rozmowę, którą za pośrednictwem radia CB prowadzili ze sobą kierujący pojazdami mężczyzna i kobieta.

Przy kontroli okazało się, że autobusy należą do jednej firmy, a kierują nimi zatrudnieni tam małżonkowie, mieszkańcy powiatu leskiego. Za kierownicą jadącej lewym pasem piętrowej setry, siedział 42-letni małżonek, zaś mercedesa sprintera prowadziła jego 38-letnia żona. Obydwoje przewozili pasażerów na regularnej linii, obsługiwanej przez firmę.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, każdemu z małżonków policjanci zaproponowali mandat karny w wysokości 300 zł i 8 pkt. karnych. Ci jednak odmówili ich przyjęcia, wybierając skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments