Rozpędzony pociąg urwał głowę mężczyźnie

O 19.50 na miejscu makabrycznego zdarzenia pojawili się funkcjonariusz SOK. Fot. SOK

ŻURAWICA. Makabryczny wypadek czy samobójstwo? Desperat czaił się za skarpą. Nagle wyskoczył na tory.

W środę po godzinie 19, w Żurawicy, pod kołami rozpędzonego pociągu zginął człowiek. Maszynista nie miał szans wyhamować, a mężczyzna został potwornie zmasakrowany. Metalowy kolos odciął mu głowę i obydwie nogi. Przy zwłokach policjanci znaleźli jedynie zapalniczkę i pieniądze. – Dosłownie przed chwilą ustaliliśmy kim był mężczyzna – mówiła nam w czwartek około godziny 12 mł. asp. Bogusława Sebastianka, z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Dokładnie o godzinie 19.34 dyżurny ruchu powiadomił funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, że na szlaku Żurawica-Przemyśl pociąg relacji Rzeszów-Przemyśl potrącił mężczyznę. Jak dowiedzieliśmy się od funkcjonariuszy SOK mężczyzna czaił się tuż za skarpą. W pewnym momencie wyskoczył na tory, ale pomimo hamowania i dawania sygnałów ostrzegawczych maszynista nie zdołał zatrzymać potężnego kolosa. Na miejsce przyjechał lekarz, dla którego stwierdzenie zgonu było tylko formalnością, ponieważ zwłoki mężczyzny były rozczłonkowane, a przede wszystkim pociąg odciął mężczyźnie głowę.

Nie można było zidentyfikować ofiary
Na miejscu sprawę badali już policjanci i prokurator. O godzinie 21.40 zwłoki zostały zabrane do prosektorium w Przemyślu. Tor nr 1, na którym doszło do samobójstwa był zamknięty dla ruchu pociągów do godziny 22.

Przy mężczyźnie nie znaleziono żadnych przedmiotów, które pozwoliłyby na jego identyfikację. Wstępnie śledczy oceniali, że mężczyzna mógł mieć 30 – 50 lat. Przemyscy policjanci podali więc w czwartek do publicznej wiadomości opis ubrań, w które był ubrany martwy człowiek licząc, że ktoś go rozpozna. – Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec Żurawicy – mówi mł. asp. Bogusława Sebastianka.

Z innych, nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że mężczyzna miał już na swoim koncie wcześniejsze próby samobójcze.

Grzegorz Anton

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments