Rzeszowianie faworytami

Rafał Okoniewski (na pierwszym planie) i Grzegorz Walasek znakomicie zaprezentowali się podczas niedzielnego meczu z Falubazem Zielona Góra i bez wątpienia będą faworytami dzisiejszych zawodów w Krośnie. Fot. Wit Hadło

ELIMINACJE MPPK. Po dłuższej przerwie, dziś w Krośnie kolejne zawody żużlowe.

Dziś na torze w Krośnie odbędzie się jeden z trzech turniejów eliminacyjnym Mistrzostw Polski Par Klubowych. Faworytami zawodów są ekipy Speedway Ekstraligi, na czele z PGE Marmą Rzeszów, którą w dzisiejszych zawodach reprezentować będą Grzegorz Walasek i Rafał Okoniewski. Rezerwowym będzie Maciej Kuciapa.

Gospodarzy w dzisiejszych zawodach będą reprezentować Michał Łopaczewski i Piotr Dziatkowiak. Biorąc pod uwagę aktualną formę Walaska i Okoniewskiego i ich zdobycze punktowe w ostatnim meczu ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra (odpowiednio 15 i 13+2 w 6 startach – przyp. red) oraz zestawienie par rywali, rzeszowianie nie powinni mieć większych problemów z awansem do finału. Awans (30 sierpnia w Lesznie) z dzisiejszego turnieju w Krośnie uzyskają dwie najlepsze pary. Pozostałe dwa turnieje eliminacyjne MPPK odbędą się również dzisiaj w Grudziądzu i we Wrocławiu.

To nie koniec żużla w Krośnie
Kibice w Krośnie po wycofaniu się KSM-u Krosno z II ligi po dłuższej przerwie ponownie usłyszą ryk motocykli żużlowych. – Tor jest gotowy, wyrównany, tak więc spodziewamy się ciekawych zawodów – mówi wiceprezes krośnieńskiego klubu, Wojciech Zych. Gospodarzy w tych zawodach reprezentować będą Michał Łopaczewski i Piotr Dziatkowiak. – Dzisiejszy turniej nie będzie na pewno ostatnim w tym roku w Krośnie. Rozkręcamy się (śmiech). Planujemy jeszcze dwa turnieje. Jeden, 2 września, z którego cały dochód będzie przekazany chorej dziewczynce. Drugi jest dopiero w fazie planów. Być może będą to zawody o puchar prezydenta Krosna – dodaje Zych.

Cennik biletów: 25 zł (trybuna główna), 18 zł (ławki), 10 zł (ulgowy), dzieci do lat 12 wstęp wolny. Program: 3 zł.

LISTA STARTOWA: KSM Krosno – 1. Michał Łopaczewski, 2. Piotr Dziatkowiak; PGE Marma Rzeszów – 3. Grzegorz Walasek, 4. Rafał Okoniewski; Dospel Włókniarz Częstochowa – 5. Rafał Szombierski, 6. Grzegorz Zengota; Azoty Tauron Tarnów – 7. Dawid Lampart, 8. Jakub Jamróg; Speedway Wanda Kraków – 9. Borys Miturski, 10. Stanisław Burza; Lubelski Węgiel KMŻ – 11. Karol Baran, 12. Dawid Stachyra.

MPPK
Krosno – środa, godz. 16.30

Marcin Jeżowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments