Rzeszowianie jadą do Krakowa po awans

Łukasz Kret i Marco Gaschka (obaj na zdjęciu) wspomagani przez Damiana Michalskiego będą walczyć dziś na torze w Krakowie o awans do finału MMPPK. Fot. Marcin Jeżowski

ELIMINACJE MMPPK. Łukasz Sówka nie wystąpi w dzisiejszym turnieju pod Wawelem.

Dziś na torach w Krakowie, Bydgoszczy i Częstochowie odbędą się turnieje eliminacyjne Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W tych pierwszych zawodach wystartuje para PGE Marmy Rzeszów i KSM Krosno. Awans do finału (22 września w Gnieźnie) wywalczą po dwa najlepsze duety z każdego turnieju.

W awizowanym składzie rzeszowskiej pary znalazł się Łukasz Sówka i Damian Michalski, ale wiadomo, że w Krakowie zabraknie tego pierwszego. – Łukasz chce odpocząć po ostatnim weekendzie i nie przesilać kontuzjowanego niedawno nadgarstka, zwłaszcza mając w perspektywie dwa mecze ligowe w krótkim odstępie czasu. W Krakowie będą nas reprezentować Damian Michalski, Łukasz Kret i Marco Gaschka – informuje kierownik PGE Marmy Rzeszów, Tomasz Welc.

Faworyci ze stolicy
Murowanymi faworytami do awansu są bracia Przemysław i Piotr Pawlicki, którzy w MMPPK bronią barw WTS Nice Warszawa. O drugie, premiowane awansem miejsce powinni powalczyć juniorzy PGE Marmy Rzeszów, Azotów Tauron Tarnów i Betardu Sparty Wrocław. Wszystko wskazuje na to, że zbyt wiele do powiedzenia nie będzie miała w tych zawodach para KSM Krosno, którą stanowić będą Arkadiusz Madej i Mateusz Wieczorek.

LISTA STARTOWA
WTS Nice Warszawa: 1. Przemysław Pawlicki, 2. Piotr Pawlicki; Azoty Tauron Tarnów: 3. Kacper Gomólski, 4. Jakub Jamróg; PGE Marma Rzeszów: 5. Łukasz Sówka, 6. Damian Michalski; ROW Rybnik: 7. Kacper Woryna, 8. Łukasz Piecha; Betard Sparta Wrocław: 9. Patryk Dolny, 10. Patryk Malitowski; KSM Krosno: 11. Arkadiusz Madej, 12. Mateusz Wieczorek; Lubelski Węgiel KMŻ Lublin: 13. Mateusz Borowicz, 14. Mateusz Łukaszewski.

ELIMINACJE MMPPK
Kraków – środa, godz. 18

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments