Rzeszowska dziewiątka

Maciej Kuciapa i Dawid Lampart najbardziej utytułowanymi wychowankami klubu ze stolicy Podkarpacia

Maciej Kuciapa, Dawid Lampart, Łukasz Kret, Kamil Prokop, Rafał Trojanowski, Marcin Rempała, Karol Baran, Paweł Miesiąc i Mateusz Szostek – co łączy tych dziewięciu zawodników? Wszyscy są wychowankami klubu ze stolicy Podkarpacia, którzy nadal są czynnymi żużlowcami. Pierwsza czwórka reprezentuje barwy swojego macierzystego klubu. Pozostali od dłuższego czasu jeżdżą w innych drużynach.
Spośród aktualnie jeżdżących na żużlu wychowanków rzeszowskiego klubu, najbardziej utytułowanymi zawodnikami są bez wątpienia Maciej Kuciapa i Dawid Lampart. 35-letni kapitan PGE Marmy będzie w tym roku obchodził jubileusz 20-lecia startów, z czego aż 17 sezonów spędził w ekipie z Rzeszowa, w której odnosił największe sukcesy: trzy medale (dwa złote i srebro) w MDMP, dwa medale (złoto i srebro) w MPPK oraz brąz w DMP.

Międzynarodowe sukcesy Lamparta

Sporymi sukcesami może się też pochwalić młodszy kolega Kuciapa, kończący w tym rok wiek juniora, Dawid Lampart. Młody rzeszowianin największe triumfy święcił na arenie międzynarodowej, gdzie wraz z kolegami z młodzieżowej reprezentacji Polski zdobywał mistrzostwa świata i Europy (2009 r.). Na krajowej arenie Lampart może się pochwalić dwoma brązowymi medalami w MIMP (2009 r.) oraz MDMP (2007 r.). Na dorobku są dopiero dwaj inni młodzi rzeszowscy zawodnicy, Kamil Prokop i Łukasz Kret, którzy dopiero zaczynają swoje żużlowe kariery. Wiek juniora skończył za to Mateusz Szostek, który w minionym sezonie jeździł w II-ligowym KSM Krosno. Jego największym sukcesem jest brązowy medal MDMP (2007 r.).

2006 rokiem Miesiąca

Inny wychowanek, Rafał Trojanowski był członkiem „złotej drużyny”, która w latach 1994 – 95 wywalczyła dwa złote medale w MDMP. Trojanowski do swojej medalowej kolekcji dorzucił także srebro MDMP i brąz MMPPK. „Trojan” od 2005 roku startuje poza Rzeszowem (Krosno, Poznań), a w najbliższym sezonie będzie bronił barw beniaminka I ligi, Orła Łódź. Złotymi medalami w barwach rzeszowskiej drużyny może się pochwalić także Paweł Miesiąc, dla którego najlepszym w karierze był bez wątpienia sezon 2006 (tytuł DMŚJ, MMPPK oraz MDMP). W tym samym roku Miesiąc zajął także 5. miejsce w finale IMŚJ. Oprócz klubu z Rzeszowa, Miesiąc był zawodnikiem Lokomotivu Daugavpils, a tym roku będzie zawodnikiem KMŻ Lublin. Z Lublinem od dłuższego czasu związany jest także Karol Baran, którego największym sukcesem było 3. miejsce w finale Srebrnego Kasku (2002 r.)

Rzeszowska „Jaskółka”

Do grona rzeszowskich wychowanków należy także Marcin Rempała, który żużlowego fachu uczył się w Tarnowie, ale licencję zdał w 2001 roku w barwach Stali, w której startował tylko jeden sezon. Obecnie jest zawodnikiem „Jaskółek”, w których to barwach święcił największe triumfy (m.in. dwa razy DMP, złoto MMPPK oraz srebro i brąz MDMP).

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments