Sądowa administracja żąda realnych podwyżek

Pracownicy administracyjni sądu protestowali w Rzeszowie przed budynkiem Sądu Okręgowego. Fot. Wit Hadło

KRAJ, RZESZÓW. W piątek w całej Polsce protestowali pracownicy administracyjni sądów, żądając podwyżek płac, zwiększenia liczby etatów i zmiany organizacji pracy. W Rzeszowie przed budynek Sądu Okręgowego wyszli pracownicy administracyjni tego sądu wspierani przez kilku sędziów. Choć mogłoby wydawać się inaczej, administracja w sądach zarabia niewiele. Co prawda „łaskawi” rządzący dali im podwyżki 2 lata temu, ale płace pracowników administracyjnych sądów są znacznie niższe niż średnia krajowa i wahają się pomiędzy 2,5 a 3 tys. zł brutto. Dlatego teraz i ci pracownicy chcą podwyżek i to niemałych. Związki zawodowe mówią o nawet 12- procentowym wzroście ich płac. Do tego chcą zwiększenia liczby etatów administracyjnych i zmian w organizacji pracy tej cześć pracowników sądów. A administracji jest w sądach sporo. Np. w rzeszowskiej „okręgówce” to około 150 osób, czyli 75 proc. wszystkich pracowników. – Domagamy się realnych podwyżek, a nie iluzorycznych. Propozycje rządowe na poziomie 4,4 proc. wzrostu płac są poniżej poziomu inflacji. Zatem to tylko częściowe zneutralizowanie skutków inflacji, która sięga już 5 proc. – mówił podczas protestu pod rzeszowskim SO Marcin Puźniak, starszy inspektor w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie.

emka

1 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orwas
6 dni temu

Emini S&P Trading Secret has the best strategy and the most accurate methods to become a successful trader. Just Google Emini S&P to learn more.

garnesir
8 dni temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.

MAx
MAx
8 dni temu

Nieroby !!! Podwyżki !? Won zza biurek paniusie i do pracy, prawdziwej a nie płaszczenie d*** z wymalowanymi pazurami… pała i wąskie drzwi darmozjady !!!

pisiuardessa
pisiuardessa
8 dni temu

Od JUTRA wychodzimy na strajk. Jedziemy z protestami pod Palac Prezydencki z krzyzami, rozancami i flagami narodowymi. My babki i dziadki klozetowe zadamy podwojnych stawek za godzine pracy jakie obecnie mamy placone, Deputatu weglowego 3,5 tony, bezplatnych przejazdow komunikacji Miejskiej, znizek na bilety kolejowe 80% oraz 4 bilety kolejowe za darmo w roku kalendarzowym, 2 miesiace urlopu platnego jak nauczyciele za prace w warunkach szczegolnie szkodliwych dla zdrowia. Obowiazkowych bezplatnych Wczasow Pracowniczych 21 dni rocznie.
Pracy TYLKO na JEDNA zmiane od 7 do 15 tej i tylko w DNI ROBOCZE !
Zadamy osobnych Zwiazkow Zawodowych dla pracownikow uslug klozetowych.

proboszcz
proboszcz
9 dni temu

do Zbyszka Ziobry won