Seksualna napaść i rozbój z nożem w biały dzień

Zdjęcie ilustracyjne

Rozbój z użyciem noża na 67-letnim przechodniu, doprowadzenie 15-latki do innej czynności seksualnej, a także uszkodzenie pojazdów z broni pneumatycznej – łącznie 6 zarzutów usłyszał 45-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który w minionym tygodniu został zatrzymany przez miejscową Policję.

– 7 września po godz. 12 tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny na ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu. Dyżurny policji kilkanaście minut wcześniej otrzymał inne zgłoszenie, z którego wynikało, że ten sam sprawca zaczepiał na ul. Targowej 15-
-letnią dziewczynę – informuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik tarnobrzeskiej Policji.
Na miejscu pojawiły się policyjne patrole. Ustalono, że 67-letni mieszkaniec Tarnobrzega szedł chodnikiem, wtedy został zaczepiony przez mężczyznę, który zażądał od niego pieniędzy. Napastnik groził mu nożem, szarpał go i ręką zadawał mu ciosy. Pokrzywdzony zdołał uciec z miejsca napadu.
– Okazało się także, że ten sam mężczyzna kilka minut wcześniej zaczepił na pobliskiej ulicy stojącą przed barem dziewczynę. Napastnik, stosując przemoc i groźby, doprowadził 15-latkę do poddania się innej czynności seksualnej – informuje policjantka.
Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania, sprawdzając przyległe ulice, skwery, place zabaw oraz klatki w pobliskich blokach. Równolegle policjanci sprawdzali nagrania z kamer monitoringu, zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz ustalili jego świadków.
– Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali groźnego napastnika. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna był w przeszłości kilkukrotnie notowany za popełnione przestępstwa. Tarnobrzeżanin trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje pani rzecznik.
W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 45–latek ma związek z jeszcze innymi przestępstwami. Funkcjonariusze dysponowali dowodami, że wiosną 2021 r. mężczyzna uszkodził dwa samochody, strzelając do nich z broni pneumatycznej. Wandal uszkodził karoserię aut oraz szybę. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę bliską 3500 złotych. Sprawca został przesłuchany, usłyszał 6 zarzutów.
Na podstawie zabranego materiału dowodowego policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.
W piątek Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.
mrok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SAMBAYS
3 dni temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.

radek
radek
8 dni temu

Facet chyba nie jest uchodźcą z islamskiego kraju.

Roztargniony
Roztargniony
7 dni temu
Reply to  radek

Jak widać sądy dotychczas traktowały go PObłażliwie. Tylko czekać, jak Bodnar stanie w jego obronie.