Show i wielkie emocje – jak jurorzy oceniają tancerzy

Tancerze Szkoły AKSEL zapraszają w niedzielę na turniej. Nz. podczas tegorocznego pokazu mody w Galerii Nowy Świat.

Już w tę niedzielę w rzeszowskiej hali na Podpromiu Ogólnopolski Turniej Tańca “AKSEL – RESOVIA 2012”

Telewizyjny “Taniec z Gwiazdami” oceniało czterech jurorów. Na prawdziwym turnieju jest ich już 5, 9 lub nawet 11 – w zależności od rangi imprezy. Ocena każdego zawsze budzi ogromne emocje wśród zawodników i ich kibiców. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca “AKSEL – RESOVIA 2012” przewodniczącym komisji sędziowskiej będzie uznany juror, kreator wielu par mistrzowskich, Arkadiusz Pavlović z Olsztyna.

– Pierwszym z kryteriów, jakie biorą pod uwagę sędziowie jest rytm. Kolejna sprawa to technika tańca m.in. tak zwana rama, czyli sposób utrzymywania sylwetki, kontaktu w parze, kolejny ważny element oceny to oddanie przez parę charakteru danego tańca. Ważny jest także dobór repertuaru. W klasach E, D i C jurorzy sprawdzają, czy para przestrzega ściśle dozwolonych połączeń, figur. Sędziowie są tu bardzo restrykcyjni. Wystarczą trzy błędy, by para otrzymała “erkę”, czyli została zdyskwalifikowana – opowiada Anna Niedzielska, szefowa Turnieju i rzeszowskiej Szkoły Tańca AKSEL. – To trudny temat. Czasami dzieci niechcąco przekraczają przepisy. Wystarczy, że podpatrzą starszych kolegów i dołożą sobie ozdobnik, który im się podoba, albo ugną nogi w kolanach, wtedy, gdy powinny być proste.

Do obliczania głosów jurorów i przydziału miejsc w konkursie przyjęto angielski skating system. Za obliczenia odpowiedzialni są sędziowie skrutinerzy.

Będzie się działo
– Nasz Turniej jest ogromną mobilizacją dla całej społeczności skupionej wokół Szkoły AKSEL. Nasi tancerze intensywnie trenują, by jak najlepiej wypaść przed swoją publicznością. Cała kadra instruktorska i szkoleniowa robi wszystko, aby im w tym pomóc. Bardzo duży nacisk kładziemy na samą organizację, jakość i oprawę imprezy. Zależy nam, by na naszym turnieju każdy z naszych gości poczuł się wyjątkowo – podkreśla pani Ania. – A jako że trwają właśnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej również i nasz turniej będzie odbywał się w gorącym klimacie eurogali.

Zapowiada się, że podczas turnieju będzie się naprawdę wiele działo! – W tegorocznym turnieju zaplanowaliśmy rozegranie aż 20 kategorii dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także pierwszy raz w 18-letniej historii szkoły kategorii Senior Hobby. W części sportowej i pokazowej spodziewamy się udziału blisko 600 tancerzy. To ogromne wyzwanie, tym bardziej że całość turnieju podzielona będzie na trzy niezależne odsłony, a wszystkie trzy będą miały charakter gali – zdradza Anna Niedzielska. – Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowujemy pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Dla laureatów 20 kategorii będą atrakcyjne nagrody oraz niepowtarzalne statuetki; również na uczestników Debiutów i Debiucików czekają sympatyczne niespodzianki.

– Utrzymanie imprezy na takim poziomie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie rodziców i pomoc naszych partnerów i sponsorów ,,AKSEL-RESOVIA”. Serdeczne podziękowania należą się także grupie rodziców – naszych obecnych i byłych tancerzy – wszystkim pasjonatom tańca, którzy bezinteresownie włączyli się w pomoc organizacyjną, dzięki którym Nasza Gala, mamy nadzieję, rozbłyśnie jak najpiękniej. Wspólnymi siłami mamy nadzieję na kolejny niezapomniany turniej tańca w Rzeszowie!
Bilety na Turniej, który odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Rzeszowa do nabycia w hali Podpromie przed imprezą. Nie przegap takiego turnieju – spędź niedzielę w towarzystwie sympatycznych ludzi i tańca.

Program Turnieju ,,AKSEL – RESOVIA 2012” – niedziela, 17 czerwca
Gala poranna o godz. 9.30
Na parkiecie będą rywalizowały klasy rekreacyjne F, wystąpią także pary dziecięce, młodzieżowe i dorosłe klas sportowych E i D. Atrakcją tej części będą ,,DEBIUCIKI 2012”, czyli specjalny show w wykonaniu przedszkolaków oraz grup początkujących, pracujących pod okiem instruktorów AKSEL, a także pokaz-niespodzianka.

Gala popołudniowa o godz. 13.30
Tu rywalizować będą m.in. pary sportowe klas E, D, C, i B. Atrakcją będzie show ,,DEBIUTY 2012”, czyli prezentacja bardziej zaawansowanych grup dziecięcych oraz tegorocznych grup kursowych młodzieżowych i dorosłych.

Gala wieczorna o godz. 17.30
W tej części zaprezentują się najlepsi z najlepszych w kategorii otwartej. W OPEN LATIN pary najwyższych klas B, A i międzynarodowej klasy S. Przeciwwagą będą dla nich najmłodsi uczestnicy tej części: 10 – 11-latkowie, którzy w formule “open” zaprezentują zaawansowany poziom 6. tańców towarzyskich.
Pokaz ,,AKSEL SHOW”, gdzie najmłodsi zatańczą z najstarszymi, ci najbardziej zaawansowani z debiutantami.
Po raz pierwszy w historii szkoły Hobby Start Senior – wiek 35 – 44 lata oraz pow. 44 lat.

Goście specjalni
Gale: popołudniową i wieczorną uświetni występ rodzeństwa Grzegorza Cherubińskiego i Agnieszki Cherubińskiej, tegorocznych i ubiegłorocznych mistrzów Polski Boogie Woogie, II wicemistrzów świata i zwycięzców Ogólnoświatowego Konkursu Rock and Rolla im. Billa Haleya 2012.

Więcej informacji na www.aksel.rzeszow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments