Siedmiu olimpijczyków z Asseco Resovii

- Po igrzyskach zawodnicy muszą mieć jakąś przerwę na odpoczynek, bo nie są w stanie grać cały czas - mówi trener Asseco Resovii, Andrzej Kowal.

PLUSLIGA. Najwięcej zawodników na igrzyskach w Londynie będzie miał mistrz Polski z Rzeszowa

Aż siedmiu zawodników (najwięcej z klubów Plusligi) Asseco Resovii zagra na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Podczas przygotowań do ligowego sezonu, które ruszą 1 sierpnia, trener mistrzów Polski, Andrzej Kowal, będzie miał okrojony zespół.

– Tak na dobrą sprawę, jedynie Jochen Schöps będzie na dłużej wyłączony z przygotowań, bo Niemcy będą grali jeszcze we wrześniu eliminacje do ME 2013 – mówi szkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal. – Pozostali zawodnicy po igrzyskach dostaną oczywiście odpowiedni czas na urlop, w zależności od etapu, do jakiego będą grali w Londynie. Jeżeli zaczniemy razem pracę nawet dopiero w drugiej połowie, czy w końcówce sierpnia, to i tak mamy bardzo dobry czas, bo w ubiegłym roku zawodnicy wrócili z ME praktycznie na tydzień przed ligą. W tym roku będziemy mieli do dyspozycji naszych kadrowiczów na miesiąc przed rozgrywkami i to jest wystarczająco dużo czasu – stwierdza trener mistrzów Polski i dodaje. – Po Igrzyskach zawodnicy muszą mieć jakąś przerwę na odpoczynek, bo nie są w stanie grać cały czas. Ważna jest jednak również ich dieta, cała ta suplementacja po wysiłku fizycznym i fizykoterapia. Jeżeli zawodnik naprawdę jest profesjonalistą i przestrzega tych podstawowych zasad, to aż tak bardzo nie odczuwa dużej ilości meczów. Najważniejsze żeby uniknąć urazów i kontuzji. Inne jest również obciążenie zawodników na poszczególnych pozycjach. Igła może np. grać cały rok, ale taki Grozer już nie.

Badania na początek
Resoviacy przygotowania do sezonu rozpoczną badaniami lekarskimi. – Jeżeli będziemy mieli do dyspozycji dwa boiska na hali Podpromie, jak w ubiegłym sezonie, to będziemy się przygotowywali do sezonu w Rzeszowie, bo tu mamy idealne warunki – mówi Kowal i dodaje. – Nie musimy wyjeżdżać, jeśli nie będzie takiej potrzeby. A potem stopniowo będziemy mieli sparingi i turnieje przed ligą. Chcemy rozegrać minimum 10 spotkań przed startem rozgrywek – informuje trener Asseco Resovii, którą przed ligą czeka prestiżowy pojedynek z PGE Skrą Bełchatów w ramach Superpucharu.

– Ze Skrą będziemy grali jeszcze wcześniej we wrześniu, bo mamy zaproszenie na charytatywny mecz – mówi Kowal. – Nie wiemy jeszcze, gdzie zagramy o Superpuchar, ale na pewno będzie to ciekawe widowisko i taki mały rewanż za mistrzostwo Polski. Poza tym już na początku ligi zmierzymy się ze Skrą, więc będzie bardzo ciekawie – dodaje trener.

Luka w sztabie szkoleniowym?
Kadra zespołu została już praktycznie dopięta, natomiast niewiadomą jest sztab szkoleniowy. – Na chwilę obecną nie wiem co będzie z Michałem Gogolem – mówi Kowal. – Natomiast pozostali pozostaną. Jeśli chodzi o Michała, to on otrzymał propozycję pracy w Olsztynie w charakterze drugiego trenera i mocno ją rozważa. Myślę, że decyzję co do swojej przyszłości podejmie już w najbliższym czasie. Ja go osobiście gorąco namawiam, żeby został z nami jeszcze przez rok, ale to już będzie jego samodzielna decyzja. Uważam, że razem wypracowaliśmy coś, co miało w Polsce niewiele klubów – owocny schemat pracy jeśli chodzi o analizę taktyczną i formę treningów. Teraz mając ogromne doświadczenia z poprzedniego sezonu moglibyśmy jeszcze poprawić i udoskonalić pewne rzeczy. Michał ma na pewno ogromny udział w zdobyciu przez nasz zespół mistrzostwa Polski i szkoda byłoby się z nim rozstać – mówi Andrzej Kowal.

ZAWODNICY PLUSLIGI KTÓRZY MAJĄ SZANSE ZAGRAĆ NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W LONDYNIE
ASSECO RESOVIA (7)
Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Zbigniew Bartman, Jochen Schöps (Niemcy), Nikola Kovacevic (Serbia), Paul Lotman (USA)

JASTRZĘBSKI WĘGIEL (4)
Michał Kubiak, Michał Łasko (Włochy), Simon Tischer (Niemcy), Russell Holmes (USA)

PGE SKRA Bełchatów (4)
Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Paweł Zatorski, Aleksandar Atanasijevic (Serbia)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (3)
Paweł Zagumny, Michał Ruciak, Łukasz Wiśniewski

Rafał Myśliwiec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments