Simon i Zorn znowu wystartują w Sanoku

Fot. Archiwum

Austriacka federacja motocyklowa (AMF) otrzymała na Indywidualne Mistrzostwa Europy w ice speedwayu, które w lutym odbędą się w Sanoku, miejsca dla dwóch zawodników. Pierwsza nominacja powędrowała do obrońcy tytułu, 55-letniego Haralda Simona. Druga, dla lubianego w Polsce 52-letniego Franka Zorna, który właśnie na Podkarpaciu wywalczył złoto w 2008 roku.

Reprezentacja Austrii to zdecydowanie najbardziej doświadczona ekipa, spośród tych, które zjawią się na torze Błonie w ostatni weekend lutego.
Harald Simon to obecnie panujący Indywidualny Mistrz Europy, który w Sanoku będzie miał okazję powtórzyć swój największy w dotychczasowej karierze sukces. Ten 55-latek bardzo dobrze w ubiegłym roku prezentował się również w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Jednak sprawa związana z brakiem otrzymania wizy na rundy odbywające się w Rosji, przekreśliła jego szanse na podium. Jak sam mawia – niemożliwe nie istnieje – i to właśnie będzie chciał udowodnić w Sanoku! Z pewnością będzie należał do największych faworytów tegorocznych zmagań specjalistów od ice speedwaya. Drugi z reprezentantów Austrii – Franky Zorn- jest jednym z najbardziej znanych zawodników na świecie również w Polsce, gdyż to właśnie on w 2008 r. w Sanoku wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Europy. W zeszłorocznych zmaganiach w walce o tytuł najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie, podczas pierwszej rudny w Sanoku, musiał wycofać się po trzech rozegranych wyścigach z powodu kontuzji. Nie wystąpił w drugiej rundzie w Tomaszowie Mazowieckim, co dało mu ostatecznie 14. pozycję. Mimo tego, że w tym roku również nie omijają go urazy, będziemy mogli zobaczyć go na torze w Sanoku. Z pewnością przyjedzie pełen motywacji do tego, by stanąć na podium.
European Individual Ice Speedway Championship odbędą się 25 i 26 lutego na torze Błonie w Sanoku. Bilety na zawody, w których wezmą udział reprezentanci dziesięciu europejskich państw, dostępne są w serwisie ebilet.pl oraz na stronie bilety.speedwayevents.pl.

mj