Śpiewający neurolog w finale The Voice!

Konrad Baum to najbardziej muzykalny neurolog w polskiej służbie zdrowia oraz największy fan Wikingów i kultury nordyckiej w Polsce. Jest fanem tatuaży i siłowania się na rękę. Fot. Archiwum

Już sobotę wielki finał 13. edycji „The Voice of Poland”. O zwycięstwo i tytuł Najlepszego Głosu w Polsce walczy w nim Konrad Baum, okrzyknięty najbardziej muzykalnym neurologiem w polskiej służbie zdrowia. Choć pochodzi z Lublina, od lat związany jest z Łańcutem. To tutaj z przyjacielem lekarzem założył zespół DOC. Nagrali album „Dla kilku chwil”, który został okrzyknięty Płytą Roku 2017 na Podkarpaciu.

– Przeszedłem ciężką drogę, żeby dotrzeć do finału, więc na pewno tych dotychczasowych głosów nie zmarnuję, postaram się nie zawieść zaufania i dam z siebie wszystko – zapewnia medyk i muzyk podekscytowany zbliżającym się finałem.
Oprócz niego na scenie „The Voice of Poland” pojawią się: Ewelina Gancewska z drużyny Justyny Steczkowskiej, Dominik Dudek z ekipy Tomsona i Barona oraz Łukasz Drapała od Lanberry. Konrad reprezentował będzie team Marka Piekarczyka. To z nim wystąpi w pierwszej rundzie sobotniej rywalizacji.
– W duecie zaśpiewamy piosenkę Marka „Gdzie jest miłość”. W sumie tych utworów przygotowanych mam sześć. Nie wszystkie tytuły mogę dziś zdradzić, jednak na pewno, jeśli dotrę do trzeciej tury, raz jeszcze usłyszycie mój singiel „Sam jak Ty”, który zaśpiewałem w półfinale. Wiadomo, że to jest program rozrywkowy i ludzie chcą usłyszeć piosenki, które już znają, jednak to ten kawałek jest dla mnie tym, co w „The Voice of Poland” najlepsze. To przede wszystkim utwór zespołu DOC, to mój tekst i muzyka naszego klawiszowca. Wykonujemy go od sześciu lat, dlatego tak dobrze się w nim czuję – opowiada.
Wszystkich rund w finale będzie trzy, a zwycięzcę wybiorą widzowie w głosowaniu. Po pierwszym starciu z programem pożegna się finalista z najmniejszą liczbą głosów. W drugiej rundzie usłyszymy polskie przeboje, po czym odpadnie kolejny z artystów. Ostatnia dwójka stanie do finałowej bitwy. To w tym momencie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy mieli szansę ponownie posłuchać śpiewającego neurologa. – Raz jeszcze dzięki za dotychczasowe wsparcie, skupiam się teraz nad tym, żeby dobrze zaśpiewać i dotrwać do końca – mówi.
Jak mu w tym pomóc? Wystarczy wziąć do ręki telefon i wysłać SMS o treści 9 na numer 7350. Koszt to 3,69 zł. Jeśli widzowie się postarają, Konrad Baum otrzyma tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, podpisze kontrakt z wytwórnia płytową, a jego bankowe konto powiększy się o 50 tys. złotych.
A niezależnie od wyników, już w niedzielę Konrada z zespołem zobaczyć można na żywo w hali na Podpromiu w Rzeszowie. O godz. 17 rozpocznie się koncert charytatywny „Niepokonani – Rzeszów 2022”. Oprócz DOC zagrają m.in.: Piersi, Golec uOrkiestra, Czadoman, Sławomir i Łzy. Bilety można kupić na stronie ticketmaster.pl. Kosztują 89 i 109 zł.

krl