Sprzedam tanio nerkę, w dobrym stanie

Ogłoszeń o sprzedaży organów jest w internecie bardzo dużo. Wystarczy kliknąć. Fot. Wojciech Piątkowski

KRAJ. PODKARPACIE. Policjanci namierzyli 250 osób oferujących w Internecie sprzedaż własnych narządów. Były tam też osoby z Podkarpacia.

Mam 21 lat i chcę sprzedać nerkę w idealnym stanie, grupa krwi A RH+, kwota, która mnie interesuje to 40 000 zł. Myślę, że kwota jest niska, więc czekam na szybki kontakt (Grzesiek). Kobieta 39 lat, stan zdrowia b. dobry, grupa krwi 0 RH+ sprzeda nerkę. Oferty na mail tylko poważne. Cena: 30 000 zł. Sprzedam szpik, cena 20 tys., nie piję, nie palę, lat 20 (Maciek). Ogłoszeń tego typu w Internecie jest dużo, bardzo dużo. Niektórzy nawet próbowali swoje narządy wystawiać na Allegro.

– W ramach akcji pod kryptonimem ANONS policja ustaliła na Podkarpaciu 7 adresów, przesłuchano 8 osób, które oferowały sprzedaż własnych narządów. Najczęściej były to nerki. Dwu osobom już postawiono zarzuty z ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. Sprawa jest rozwojowa, więc nie wykluczamy dalszych zatrzymań. Ewentualne zarzuty wobec pozostałych przesłuchanych mogą zostać postawione dopiero po zgromadzeniu pełnego materiału dowodowego – mówi komisarz Robert Horosz z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Anna Moraniec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments