Stal i Wilki zaprezentują się kibicom

Jutro (4 listopada, godz. 18.30) Texom Stal Rzeszów, zaś w przyszły czwartek (10 listopada, godz. 19) Cellfast Wilki Krosno zaprezentują składy swoich drużyn na sezon 2023. W obu przypadkach spodziewać się należy sporo nowych twarzy.

Texom Stal Rzeszów zaprezentuje skład na przyszły sezon w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall – poziom 0, tuż przy restauracji Pizza Hut (wstęp bezpłatny). – Na to niesamowite wydarzenie mamy przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków czarnego sportu, na których czekać będzie moc atrakcji, a głównymi będą oczywiście zawodnicy zakontraktowani na sezon 2023, którzy w komplecie przedstawią się rzeszowskim kibicom! Nie zabraknie konkursów z nagrodami, jak również okazji do zrobienia pamiątkowego zdjęcia czy zebrania autografów od zawodników Texom Stali Rzeszów! – informują organizatorzy. Dziś z kolei w ramach spotkania klubu H69 Speedway Business Club zawodnicy zakontraktowani na sezon 2023 przedstawieni zostaną wszystkim sponsorom Texom Stali Rzeszów, którzy jako pierwsi poznają nazwiska przyszłorocznych zawodników rzeszowskiej drużyny. W gronie żużlowców, którzy mają zasilić ekipę z ul. Hetmańskiej, wymieniani są m.in.: Peter Kildemand, Jacob Thorssell, Marcin Nowak, Rafał Karczmarz i Anze Grmek. Z tegorocznego zestawiania na sezon 2023 zostają w Texom Stali: Kevin Woelbert, Eduard Krcmar, Mateusz Majcher i Nikodem Chorzępa.
Jeszcze ciekawiej powinno być w przyszły czwartek (10 listopada) w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza przy ul. Kolejowej 1 w Krośnie, gdzie swój skład na sezon 2023 zaprezentuje beniaminek PGE Ekstraligi, Cellfast Wilki. – Wciąż do wielu osób to nie dociera, ale jesteśmy w gronie 8 najlepszych zespołów w Polsce. Robimy wszystko, by realizować kolejne cele. Jesteśmy na etapie wzmacniania drużyny. Dziś wiadomo już, że nowe twarze pojawią się zarówno w formacji seniorskiej, pozycji U24, jak i wśród juniorów. Możliwe, że ktoś nowy pojawi się także w sztabie szkoleniowym – zapowiada prezes Cellfast Wilków, Grzegorz Leśniak. Jest niemal pewne, że na Legionów trafi indywidualny mistrz świata sprzed 5 lat, Jason Doyle oraz wicemistrz świata z 2014 roku, Krzysztof Kasprzak. Kibice, którzy zechcą na własne oczy zobaczyć nową krośnieńską „Watahę” będę musieli za tę przyjemność zapłacić 30 zł (wejściówki dostępne w kasie RCKP w godz. 10 – 17.30 do wyczerpania puli – płatność tylko gotówką). Cały dochód z biletów-cegiełek zostanie przeznaczona na zakup motocykla do mini żużla.
mj