Stal straciła lidera

Rzeszowska Stal nie zdołała zatrzymać w swoich szeregach lidera drużyny, Sama Mastersa, który przenosi się do Rawicza.
Fot. Wit Hadło

Sam Masters, najskuteczniejszy (2,303 pkt/bieg) zawodnik 7R Stolaro Stali Rzeszów i 3. zawodnik 2. Ligi Żużlowej 2021 r. nie będzie w przyszłym sezonie reprezentował barw drużyny z ul. Hetmańskiej. Australijczyk związał się rocznym kontraktem z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz. W ekipie „Żurawi” w sezonie 2022 nie będziemy także oglądać Tima Soerensena.

Otwarte 1 listopada br. okienko transferowe nie zaczęło się dobrze dla rzeszowskich kibiców. Klub z Rawicza poinformował bowiem o pozyskaniu lidera 7R Stolaro Stali Rzeszów. – Wybrałem Rawicz z kilku powodów. Po pierwsze, uznałem, że to dla mnie dobry tor. Zawsze zdobywałem tam sporo punktów i zdecydowałem, że dobrze jest jeździć na domowym obiekcie, który mi pasuje. Poza tym Rawicz jest dla mnie łatwiejszy ze względów logistycznych. Tym również kierowałem się przy wyborze klubu. Przy okazji dziękuję bardzo drużynie z Rzeszowa za spędzony tam sezon 2021. To był naprawdę dobry czas dla mnie. Rzeszów będę miło wspominał. Absolutnie nie mogę narzekać na moją średnią biegową w minionym sezonie. Zdaję sobie jednak sprawę, że jestem w stanie jeździć jeszcze lepiej. Indywidualnie był to dobry sezon, choć jako drużyna mogliśmy osiągnąć więcej. Stal Rzeszów to dobry klub, w którym spotkałem wielu fajnych ludzi. Cenię sobie czas spędzony w tym klubie – mówi Masters w rozmowie z portalem sportowefakty.pl. To nie jedyna dobra wiadomość dla fanów „Niedźwiadków”, gdyż w ekipie Piotra Świderskiego zostaje również na kolejny sezon Damian Dróżdż. A to, jak zapowiadają władze klubu z Rawicza, nie koniec transferowej ofensywy, co należy rozumieć jako chęć włączenia się Kolejarza do walki o awans do eWinner 1. Ligi. Kolejnym zawodnikiem, który opuszcza ekipę z Hetmańskiej, jest Tim Soerensen. Fakt ten w głównej mierze spowodowany jest zmianą regulaminu II-ligowych rozgrywek, w których w sezonie 2022 nie będzie wymagany zawodnik do lat 24. Inną zmianą jest dopuszczenie do startów na pozycji juniora jednego zagranicznego młodzieżowca. – Sezon 2021 dobiegł końca, dlatego chciałbym podziękować za okazane zaufanie oraz za możliwość debiutu w lidze polskiej całemu zarządowi klubu 7R Stolaro Stal Rzeszów, trenerowi, sponsorom, pracownikom oraz oczywiście kibicom, którzy przez cały sezon byli dla nas niesamowitym wsparciem. Wielka szkoda, że nie udało nam się ociągnąć celu, jakim było wejście do play-off i walkę o wyższe cele, jednak jestem przekonany, że awans zespołu z Rzeszowa o ligę wyżej, jest tylko kwestią czasu. Życzę Wam wszystkim upragnionego awansu do eWinner 1 ligi żużlowej, a w przyszłości także do PGE Ekstraligi, bo na pewno na to zasługujecie. Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy przy H69! – napisał w mediach społecznościowych 21-letni Duńczyk, którego nowym klubem będzie prawdopodobnie beniaminek PGE Ekstraligi, Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Wychowankowie na celowniku

Na tę chwilę klub z Rzeszowa nie ogłosił pozyskania żadnego nowego zawodnika. Na giełdzie transferowej w kontekście Stali wymieniani są m.in. Dawid Lampart i Paweł Miesiąc. Ważny kontrakt z „Żurawiami” ma Huber Łęgowik, a być może nad Wisłokiem zostanie także Karol Baran. Wciąż nie wiadomo, co dalej z parą juniorów: Mateuszem Majcherem i Jakub Stojanowski (każdy z nich wyceniany jest na 120 tys. zł), którzy mimo ważnych kontraktów, ponoć nie palą się za bardzo do kontynuowania kariery w barwach rzeszowskiej drużyny. Tę w sezonie 2022 ma prowadzić Dawid Stachyra, zaś do roli trenera szkółki szykowany jest Andriej Karpow, który na sezon 2021 podpisał kontrakt ze Stalą, ale koszmarny wypadek na treningu w Grudziądzu sprawił, że w tym roku w ogóle nie wyjechał na tor, a jego dalsza żużlowa kariera stanęła pod dużym znakiem zapytania. Bieżące okienko transferowe potrwa do 14 listopada.

Marcin Jeżowski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments