„Stalówka” dostanie 3 punkty

Piłkarze Stalówki w najbliższą sobotę zaksięgują 3 punkty za mecz z KSZO, nie przemęczając się zbytnio.

II LIGA. Nie dojdzie do zaplanowanego na sobotę meczu KSZO – Stal Stalowa Wola. Klubu z Ostrowca nie stać na zorganizowanie spotkania, więc drużyna z Podkarpacia otrzyma 3 punkty walkowerem.

– Współczuję rywalom, tym bardziej, że z KSZO wiążą mnie wspaniałe wspomnienia. Grałem tam przez trzy sezony, świętowałem awans do drugiej ligi, a potem do ekstraklasy (w 1997 roku – red.) – przypomina Sławomir Adamus, trener Stali – Niestety, życie ponad stan często kończy się właśnie tak tragicznie – dodaje.
Co “Stalówka” zrobi z wolnym czasem? – Od paru godzin wiszę na telefonie, próbując znaleźć na weekend sparingpartnera. Na razie bez skutku, wszystkie wartościowe drużyny mają pozajmowane terminy. W najgorszym wypadku zwołam juniorów i przeprowadzimy wewnętrzną “gierkę” – tłumaczył wczoraj po południu szkoleniowiec zielono-czarnych.

O finansowych kłopotach KSZO wiadomo było od dawna, a mimo tego PZPN przyznał klubowi licencje na występy w II lidze. Mało brakło, a piłkarze z Ostrowca już na inaugurację oddaliby mecz walkowerem. W wyjeździe drużyny do Pruszkowa pomogli jednak sponsorzy, choć lepiej byłoby napisać, że to kierujący się potrzebą chwili “ludzie dobrej woli”, wśród których nie brakowało zapalonych kibiców.

Z KSZO odszedł trener Rafał Wójcik (prowadził zespół w meczu ze Zniczem), prezes Tomasz Gogol także zrezygnował ze stanowiska, choć jeszcze pełni swoje obowiązki. Najważniejszą datą dla klubu jest 4 sierpnia – wtedy odbędzie się walne zebranie akcjonariuszy KSZO SSA. Udziałowcy zdecydują o przyszłości drugoligowego zespołu i czwartoligowych rezerw. Resovia ma grać z KSZO 27 sierpnia, Stal Rzeszów – 12 października.

tsz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments