Starosta (na razie) bez podwyżki

Józef Jodłowski zarobi na razie tyle samo co w minionej kadencji

RZESZÓW. Pensja Józefa Jodłowskiego wyniesie prawie 12 tys. zł

Radni powiatu rzeszowskiego uchwalili wczoraj wynagrodzenie starosty Józefa Jodłowskiego. Będzie dostawał jak do tej pory – 11 tys. 975 złotych brutto miesięcznie. – Podwyżka to tylko kwestia czasu – prognozuje opozycja.
Na drugiej w tej kadencji sesji Rady Powiatu Rzeszowskiego radni zatwierdzili m.in. składy komisji rady. Później zajęli się wynagrodzeniem starosty. Zgodnie z przedstawioną propozycją ma ono pozostać na poziomie z końca ubiegłej kadencji.

Józef Jodłowski, który jest również radnym w trakcie debaty nad dotyczącym go punktem wyszedł z sali. Za uchwałą głosowało 19 radnych, a 8 się wstrzymało. Zdecydowaną większość w radzie ma PiS.

Starosta będzie więc nadal otrzymywał 11 tys. 975 złotych brutto. W tym pensja zasadnicza to 6 tys. zł, dodatek funkcyjny – 2 tys. zł, dodatek specjalny – 2775 zł, a dodatek za wysługę – 1200 zł.

– Nie chcieli uchwalać podwyżki zaraz na początku kadencji – komentowali poczynania rządzącej powiatem większości radni opozycji. – Ale po Nowym Roku powtórzą pewnie manewr z tamtej kadencji i zaproponują wyższą pensję dla starosty.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments