Starosta: – Zmiany prezesa nie będzie

- Jeśli pan prezes złamał prawo, niech związkowcy to udowodnią, a wtedy oczywiście wyciągniemy konsekwencje – mówił podczas konferencji prasowej Jan Juszczak, starosta krośnieński (w środku). Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Wszystkie cztery związki zawodowe działające w PKS-ie są w sporze zbiorowym z pracodawcą.

Sytuacja w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Krośnie wciąż jest napięta. W miniony czwartek odbył się kolejny etap mediacji między zarządem PKS-u a związkami zawodowymi. Niestety, spór nie został zażegnany. Związkowcy nie wykluczają kolejnego strajku.

Przypomnijmy. W piątek, 22 czerwca, związkowcy z PKS–u zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Od godz. 8.30 do 10.30 nie kursowało kilkanaście autobusów. – W zakładzie są łamane przepisy prawa pracy. Zorganizowaliśmy strajk nie po to, aby dokuczyć pasażerom, lecz, by udowodnić, że nie godzimy się na mobbing, zastraszanie i dyskryminowanie członków załogi – informował nas Eugeniusz Szczambura, przewodniczący “Solidarności” przy PKS-ie.

Związkowcy, jak sami przyznają, nie wyobrażają sobie dalszej współpracy z obecnym prezesem PKS-u, który ich zdaniem nie przestrzega zasad współżycia społecznego. Ponadto przedstawiciele związków zawodowych nie godzą się na zatrudnianie pracowników z zewnątrz. Domagają się wypłaty premii oraz tzw. sortów mundurowych.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Wioletta Zuzak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
9 lat temu

Wszyscy przewodniczacy CZTERECH zwiazkow zawodowych musza najpierw zaczac pracowac i przestac byc pijawkami na ciele przesiebiorstwa.
Dopiero wtedy mozna zaczac pertraktacje na temat prezesa i jego postepowania.