Strach przed Polskim Ładem

– Będą poważne problemy przez ten cały nowy ład. W referacie finansowym Urzędu Miejskiego
już słychać „zgrzyt zębów” – alarmuje radny, Michał Karkut. Fot. Paweł Galek

Polski Ład zakłada zmiany podatkowe, które sprawią, że do kas samorządów wpłynie znacznie mniej pieniędzy z PIT niż obecnie. Mówi się o 11 mld zł rocznie w skali kraju. Szacuje się, że gmina Kolbuszowa straci na tym 5 mln zł. – Będziemy mieli problemy. W Urzędzie Miejskim już słychać zgrzyt zębów – mówi radny Michał Karkut.

W zasadzie od początku rządowy program Polski Ład wzbudza kontrowersje. Chodzi m.in. o rozwiązania podatkowe. Skarżą się na to samorządowcy, którzy obawiają się, że przez to ich dochody znacznie spadną. Rząd obiecuje specjalną subwencję, jako rekompensatę utraty wpływów z PIT. Tylko czy ona wystarczy? Czy miasta i gminy, aby móc dopiąć budżety, nie będą zmuszone podnosić opłat lokalnych, za co ostatecznie zapłacimy my, mieszkańcy?
– Związek Miast Polskich opublikował informacje, z których wynika, że gmina Kolbuszowa rocznie straci ponad 5 mln zł na nowych przepisach. To wyliczenia z początku, kiedy zaczęto nas straszyć tym nowym ładem – alarmuje radny Michał Karkut. – Teraz pojawiają się „kolejne kwiatki”. Z tego co mi wiadomo, w referacie finansowym już teraz słychać „zgrzyt zębów”. Będziemy mieli poważne problemy. O ile jeszcze teraz nasz budżet jakoś się dopina, to w przyszłości może być naprawdę nieciekawie – przestrzega.
Zaniepokojony propozycjami rządu jest również burmistrz Jan Zuba: – Kiedy tylko pojawiły się informacje o nowym ładzie podatkowym, podjąłem rozmowy w tym temacie z panem posłem (Zbigniewem Chmielowcem
– od red.), a także z Ministerstwem Finansów. Przekazałem im, że obawiamy się znaczącego ubytku w naszych dochodach podatkowych. Usłyszałem, żebyśmy byli spokojni, bo na pewno będzie rozwiązanie systemowe, które zrekompensuje nam te ubytki. Cały czas mówi się nam, że nie będzie tak źle, jak to rysujemy.

Paweł Galek

1 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
41 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
robol z PRL-u
robol z PRL-u
1 dzień temu

Pamietam jak za PRL-u ministrowie jezdzili z walizkami pieniedzy od zakladu do zakladu gdzie tylko ludzie zaczynali sie buntowac. Wiemy co bylo potem.
Historia zatoczyla kolo i teraz znowu zaczynaja wozic kase aby kupowac ludzi.
No to juz wiemy co bedzie sie dzialo wkrotce !

jasmopm
3 dni temu

Want and effortless approach to do Emini S&P trading? Google Emini S&P Trading Secret to learn more.

fasr3e
5 dni temu

Google Emini S&P Secret to know the best futures trading system there is.

kolo
kolo
8 dni temu

Szanowni Państwo! Już za chwileczkę już za momencik będziecie w Grecji nie ruszając się z domu! Podobnie jak w Grecji będzie bieda, syf i ubóstwo, ale zamiast z okien domu (o ile nie wejdzie katastrat) oglądać pomniki Zeusa będziecie oglądać obsrane przez gołębie ale pilnowane przez policję marmurowe pomniki kaczyńskiego morawieckiego sasina czy schody niewiadomo dokąd :) Tak drodzy Państwo skończy się budowanie dobrobytu z użyciem pieniędzy których się nie ma :)

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  kolo

A co tam siejesz panike patrz na PKB za 2019
Polska: 33.89 tyś $
Grecja :39.25 tyś$
Portugalia:33, 67 tyś $
Węgry;34.04 tyś$
Czechy;38, 83 tyś$
Włochy ;40, 09 tyś$
Co tragedia – bełkot słychać a papier wszystko przyjmie ; O!

kolo
kolo
5 dni temu
Reply to  ROMAN

„Zapomniałeś” romusiu dodać jak mocno grecy musieli ograniczyć rozdawnictwo i ile pożyczek musieli zaciągnąć żeby względnie wyjść na prostą :)

jacek
jacek
8 dni temu

Bardzo dobrze że samorządu nie dosaną kasy będą mieli mniej na premie

dr.Koperta
dr.Koperta
8 dni temu

Senatorowi Grodzkiemu z PO grozi 8 lat za łapówy! Jak chcecie pisać o strachu to kandydat jest.

aka
aka
8 dni temu
Reply to  dr.Koperta

A brał jakieś łapówy?
Bo to że jakiś dziadek ,wyznawca pisu tak twierdzi ,to za mało.
Nawet wtedy ,gdyby to potwierdził inny dziadek wyznawca pisu.

xyx
xyx
8 dni temu
Reply to  aka

Ponad setka ludzi tak zeznała w prokuraturze…

Prawdziwy Polak
Prawdziwy Polak
8 dni temu
Reply to  xyx

Kłamiesz.

hijena
hijena
2 dni temu

tylko ryby nie biorą

radek
radek
9 dni temu

Istnieje wiele obaw związanych ze skutkami „Ładu”,głównie wśród osób prowadzących działalność gospodarczą. Jak będzie w rzeczywistości,przekonamy się wszyscy około połowy przyszłego roku.

O ja p****e
O ja p****e
9 dni temu

Pis znowu coś zrobił dla zwykłych ludzi a PO?

„Program PO”!
WIDEO:

https://twitter.com/pisorgpl/status/1446097595345088516?s=20

Last edited 9 dni temu by O ja p****e
emeryt z NM
emeryt z NM
9 dni temu
Reply to  O ja p****e

Za to co Bieńkowska powiedziała w tym wideo powinna odpowiadac za zdradę kraju.
Czy to jest w ogóle polka?

Pan Filon
Pan Filon
8 dni temu
Reply to  emeryt z NM

A za to co robi PIS Kaczyński, Ziobro to jest trybunał stanu !! Oni ten kraj niszczą jak nikt inny dotychczas to jest rozbiór polski. Na pewno to ty jestes durny pisząc takie posty.

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  Pan Filon

No fajnie a tych wcześniejszych od 1945 to co tych nie posadzisz przed Trybunałem – co ?
no jesteś cienki Bolek!

WSTYD
WSTYD
8 dni temu
Reply to  emeryt z NM

Nie ma takiego świństwa do którego politycy PO się nie posuną

comment image

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  WSTYD

łoj tam ,opinia blondynki

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  emeryt z NM

Nie i to nie tylko Łona to – V-ta kolumna
przyczajona od roku 966 a przez tyle wieków nauczyła się trochę naszej mowy ale dalej te klasyczne zwroty na : H, W, K nie może wyplenić ; O!
I po tym ich poznacie

kolo
kolo
9 dni temu
Reply to  O ja p****e

Politycy i sympatycy pis powinni wytrzymać się od brania środków odurzających przynajmniej na kilka godzin przed napisaniem tweeta :) Dobry towar mają :D

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  kolo

A co wdychasz pastę buvi, czy grzybki czy aceton?
że ci tak bije na półkule .

Pan Filon
Pan Filon
8 dni temu
Reply to  O ja p****e

PIS nic nie robi do zwykłych ludzi. Oni właśnie robią to że nikt nic nie będzie miał. Lubisz widze wierzyć w bajeczki ktore ci serwuje. Liczyć i analizować faktów też nie potrafisz. Największy dług w historii polski, największa inflacja, najgorsze wyniki inwestycji najwięcej afer. Oni nie robią nic tylko kradną. Chcą tylko żebyś był ich niewolnikiem – im jesteś głupszy tym lepiej. Tego chcesz ?

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  Pan Filon

No kochany złe dane :
Zobacz kto zlikwidował 22 huty jakie były w 1973 i ile jest dzisiaj, kto pozamykał stocznie a potem króliki wyciągaj z kapelusza ; O!

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  Pan Filon

zapomniałes mendrcze* dodać i zakończyć swoją przydługą i głupią wypowiedz Platfusy wróćcie

kolo
kolo
9 dni temu

5mln mniej w gminnej kasie to 5mln mniej na bieżącą działalność i inwestycje :) A to tylko jedna gmina :) Zafascynowani polskim bezładem będą się składać na remonty albo czekać aż w gminnej kasie pieniądze się znajdą, ale parę zł więcej co miesiąc dostaną. Czy wystarczy żeby zrównoważyć wzrost cen i opłat – hehehe NIE :)

Brzeszczotto
Brzeszczotto
9 dni temu

Towarzysze nie bójcie się „Polskiego Ładu”. I wam coś może skapnie z pańskiego stołu, chociaż, szczerze mówiąc, wam komunistom nic się nie należy.

kolo
kolo
9 dni temu

Ach! „Rozwiązania systemowe”! Cóż za piękna nazwa na doyebanie podatkami żeby się pisowski polski bezład spiął :) Jeden polaczek miesięcznie zyska wirtualne kilkadziesiąt złotych (które i tak odda przez rosnące ceny wszystkiego, drugi straci kilkaset żeby Sasin mógł w spokoju „organizować” kolejne wybory.

Notabene ciekawe ile Sasin z czarnkiem przeyebią kasy na atom zanim porzucą pomysł jak to było z „Ostrołęką”? Zmieszczą się w 5 mld?:)

Brawo Pis
Brawo Pis
9 dni temu

Dlaczego targowica z PO rękami i nogami próbowała zablokować Polski Ład?
Bo obniżone podatki i nieopodatkowane emerytury prawdopodobnie znowu zapewnią Pisowi wygrane wybory. Oni nie mogli na to pozwolić a tu klops.

Stąd ten głośny kwik lewactwa teraz w TVN :)-

comment image

Juuuuupi
Juuuuupi
9 dni temu
Reply to  Brawo Pis

W Rzeszowie w koszernym oddziale lokalnej gazety wiecie kto protestował przeciwko polskiemu ładowi? Dwóch deweloperów co buduje wieżowce i właścicielka galerii handlowej co czynsz bierze we frankach. No to juz wiecie komu zabiorą jak zamożnej grupie żeby dać 80% społeczeństwa. Jak dla mnie to juz dawno powinno to wejść!

Pan Filon
Pan Filon
8 dni temu
Reply to  Brawo Pis

Twoja krotkowzorczność i nieumiejętność matematyki na poziomie podstawowym poraża. No ale dlatego głosujesz na PISdzielców. Wierzysz w bajeczki z obrazka PIS a nie wiesz nawet kto za to zapłacic i na ile ci pisdziecy zadlużyli ten kraj. Tak na prawde nie zyskasz na tym ładzie NIC a NIC. Plan Morahujskiego bez pieniedzy z UE jest niczym. Ten kraj opiera się wyłacznie o środki z

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  Pan Filon

poza wulgaryzmem pod adresem Pana Premiera ,który miał być dowcipem nic sensownego prostaku nie napisałeś,o brakach w polskiej pisowni nie wspomnę.

Tomek
Tomek
9 dni temu

Co kogoś obchodzą urzędnicy nieroby. Ważne że zwykłemu Polakowi rocznie zostanie w portfelu. Pracownik fizyczny zarabiający 4 tys. zł zyska ponad 1360 zł rocznie.

ROMAN
ROMAN
9 dni temu
Reply to  Tomek

No na flaszkę będzie jak nic i na ten salceson czerwony – u la la wraca stare!

bloger
bloger
4 dni temu
Reply to  ROMAN

wiesz z doświadczenia?Zapomnialeś dodać,ile jeszcze bierzesz za flaszki w skupie

Pan Filon
Pan Filon
8 dni temu
Reply to  Tomek

Hahaha 1360 zł – kurwa bogactwo – a w tym czasie PIS kradnie miliony. Kurwa durne podkarpackie myślenie nie zna granic. Inflacja 6% ceny idą w górę więc może realnie dostaniesz 600 zł na rękę – rocznie !! Ja piedrolę ale trzeba być durnym żeby dać się skurwić za pare stówek.

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  Pan Filon

Panie Filonie nadaję Ci Chonorowy* Tytuł Forumowego Prostaka i przygłupa .Milej nocy.

aka
aka
8 dni temu
Reply to  Tomek

ale ten kto ma 5000zł emerytury – straci 80zł miesięcznie

maria
maria
8 dni temu
Reply to  aka

5000zł emerytury to ma koorwa i złodziej

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  maria

A masz dostęp do danych w Skarbówce?

uyakuya
9 dni temu

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .