Świetna Balsam

Z meczu na mecz coraz lepiej spisuje się Eurobud JKS Jarosław. Podopieczne Reidara Moistada w niedzielę odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując w Kielcach miejscowego beniaminka – Koronę – (31-26) i mają już tyle samo punktów co trzecie Gminy Kobierzyce, ustępując miejsca na podium jedynie gorszym bilansem bramek od „kobierek”.

Niedzielna wygrana to w dużej mierze zasługa jarosławskiej prawoskrzydłowej Magdy Balsam, którą wybrano MVP spotkania. Szczypiornistka Eurobudu rzuciła 9 goli, pokazując imponującą skuteczność zwłaszcza w drugiej połowie. – Założenie przed meczem było takie, by zrobić dobrą robotę w obronie i kontrować. Pierwsza połowa była dla nas ciężka, bo nie wykonywałyśmy tego, co powinniśmy i wkradła się frustracja. W przerwie powiedziałyśmy sobie jednak kilka słów. Lepiej zaczęłyśmy grać w obronie i wyeliminowałyśmy rzuty, których nie powinnyśmy oddawać – powiedziała Balsam, która po zaledwie dziesięciu minutach drugiej połowy zdobyła aż sześć bramek, mając aż 100 proc. skuteczności! Dobra dyspozycja reprezentantki Polski dała jej samodzielną pozycję wicelidera klasyfikacji strzelczyń (45 bramek; 7 goli straty do prowadzącej Kingi Jakubowskiej).
Meczem z Koroną Kielce Eurobud zakończył pierwszą z czterech rund sezonu. W kolejnej rundzie czarno-niebieskie rozpoczną rewanżowe spotkania od konfrontacji z mistrzem Polski Zagłębiem Lubin. Oby zadowalająca forma Magdy Balsam oraz całego jarosławskiego zespołu nie skończyła się wraz z pojedynkiem z liderem Superligi.