Szykują wielką inwestycję sportową

Powierzchnia planowanego Tarnobrzeskie Centrum Sportu to ponad 64 tysiące metrów kwadratowych. Szacunkowy koszt realizacji takiej inwestycji to ponad 36 mln 600 tys. zł brutto. Fot. UM Tarnobrzega

W Tarnobrzegu powstał projekt koncepcyjny Tarnobrzeskiego Centrum Sportu – Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich. Po wykonaniu dokumentacji projektowej miasto rozpocznie starania o pozyskanie dofinansowania na tę największą inwestycję sportową w regionie.

Obiekt ma powstać przy ul. Zwierzynieckiej. Projekt przewiduje budowę kompleksu boisk, w tym kilku do piłki nożnej, do hokeja na trawie i siatkówki plażowej, zadaszenia kortów tenisowych, budowę stadionu lekkoatletycznego oraz siłowni zewnętrznych. Uwzględnia także parking, trybuny i szatnie. W planach jest także hotel dla 52 osób. Będzie to największy tego typu kompleks w regionie. – W ramach centrum sportu wybudowane zostanie boisko główne z nawierzchnią z trawy naturalnej wewnątrz areny lekkoatletycznej z kompleksem urządzeń lekkoatletycznych, z bieżnią okrężną 4-torową i prostą 6-torową (możliwe konkurencje do rozgrywania: biegi na różnych dystansach, z przeszkodami, przez płotki, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut młotem, rzut dyskiem, skok w dal i trójskok, skok wzwyż, skok o tyczce). Powstaną także trzy boiska treningowe, w tym jedno wielofunkcyjne, także do hokeja na trawie, ze sztuczną nawierzchnią oraz z zadaszeniem pneumatycznym, boisko do siatkówki plażowej, siłownie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pomyślano też o pneumatycznym zadaszeniu istniejących kortów. Ze względu na przeznaczenie obiektu jako Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich, przewiduje się dostosowanie wszystkich obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych – informuje Wojciech Lis, rzecznik Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Co zakłada projekt?

W centralnej części Centrum zaprojektowano piętrowy budynek szatniowo-hotelowy. Z kolei w części hotelowej na parterze zlokalizowano hol z recepcją oraz salę restauracyjną z zapleczem kuchennym. Projekt przewiduje także budowę parkingu dla samochodów osobowych z miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych, a także stanowiska dla autobusów. Wybudowane mają zostać trybuny. Przy boisku głównym kryta na około 800 widzów oraz dodatkowa dla gości na około 50 widzów, przy jednym z boisk treningowych na ok. 300 widzów. Z małej architektury, prócz ławek i stojaków rowerowych, zaplanowano budowę m.in. betonowych stołów do ping-ponga i piłkarzyków. To jednak dopiero projekt koncepcyjny.
– Następnym krokiem będzie wykonanie dokumentacji projektowej i wtedy dopiero będziemy mogli podjąć starania o pozyskanie środków na budowę centrum. Z uwagi na wartość inwestycji, zadanie podzielimy na etapy. Będziemy poszukiwać możliwości dofinansowania przedsięwzięcia z różnych źródeł. Planujemy zgłosić wniosek do drugiego naboru wniosków Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Potencjalnym źródłem dofinansowania może być również Program Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, który opracowuje samorząd województwa oraz programy Ministerstwa Sportu
– mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

mrok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
habeins
9 dni temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.

bloger
bloger
11 dni temu

Piękny obiekt ,będą mogli się gdzie spotykać Świadkowie Jehowy